Ana içeriğe atla
Image
Değişimin Gücü
Share

''Değişimin Gücünü Konuşuyoruz'' Buluşmaları için Mersin ve Adana'ya Geliyoruz

Sivil toplum örgütleri olarak daha iyi bir hayat için mücadele ederken, değişen dünyada yolumuzu nasıl bulabileceğimizi konuşmak ve içinde bulunduğumuz krizler çağında süreci nasıl şekillendirebileceğimizi, kriz durumlarıyla nasıl mücadele edebileceğimizi birlikte düşünmek için Mersin ve Adana'da bir araya geliyoruz.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında düzenleyeceğimiz bu buluşmaları 30 Mayıs 2023 Salı günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında Mersin Kültürhane’de, 1 Haziran 2023 Perşembe günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında ise Adana Seyhan Belediyesi Selman-ı Pak Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğiz.

Ne  konuşacağız?

Çok yakın bir tarihte daha önce yaşamadığımız, tanık olmadığımız ölçekte bir afet yaşadık. Şubat Depremleri sonrasında, krizlere hazırlıklı olabilmek için neler yapabileceğimiz üzerine hep birlikte kafa yoracak, dayanışmanın ve krizlerle mücadelenin farklı yollarını birlikte ele alacağız. 

Mersin’de ve Adana'da kriz durumlarına daha hazırlıklı olabilmek ve krizlere daha etkin müdahale edebilecek hale gelebilmek için neleri yapmamız/değiştirmemiz gerektiğini, bunları gerçekleştirmek için nasıl ve ne yönde değişmeye, güçlenmeye ihtiyacımız olduğunu tartışacağız.

Kimler, nasıl katılabilir?

Sivil alandan çeşitli aktörlerin, yerel yönetimlerin ve kamu kuruluşlarının bir araya geleceği bu buluşmaya katılmak isteyenlerin ilgili formları aşağıda belirtilen tarihlere kadar doldurması yeterlidir. Formu doldurduktan sonra tarafınıza ekstra bir bilgilendirme yapılmayacağını, doldurulan form ile programa katılımınızın onaylandığını hatırlatmak isteriz.

30 Mayıs 2023- Mersin
  • Mersin için son başvuru: 29 Mayıs Pazartesi günü saat 12.00‘ye kadar formu doldurabilirsiniz.
  • Mersin Kültürhane Adres: Güvenevler Mahallesi 18. Cadde Dikenliyol Mersin, 33090 Yenişehir/Mersin
Mersin Kayıt Formu için Tıklayın
1 Haziran 2023-Adana
  • Adana için son başvuru: 30 Mayıs Salı günü saat 12.00‘ye kadar formu doldurabilirsiniz.
  • Adana Seyhan Belediyesi Selman-ı Pak Kültür Merkezi Adres: Hanedan, 35027. Sk. No:11, 01060 Seyhan/Adana 
 Adana Kayıt Formu için Tıklayın
  • Etkinliklerin verimli geçebilmesi için buluşmalar en fazla 50 katılımcı ile yürütülecektir.
  • Şehir dışından katılmak isteyenlerin yol ve konaklama masrafları kendilerine ait olacaktır.
  • Detaylı bilgi ve sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Değişimin Gücü Buluşmaları nedir?

Değişimin Gücü Buluşmaları; ''neden/nasıl değişmeliyiz?, neyi/neden/nasıl değiştirmeliyiz?'' gibi sorular üzerinden ''değişimi'' konuştuğumuz ve bu sorulara birlikte yanıt aradığımız bir dizi buluşma.

Daha iyi bir dünya kurmak için mücadele ederken, Değişimin Gücü Buluşmaları’nda değişimin tekrarlanan döngüsüne bütünsel bir bakışla bakacak ve değişim süreçlerini yönetebilmek için organizasyonel yetkinliğimizi nasıl arttıracağımızı konuşup, tartışacağız. 

Değişim istiyoruz ve bu değişimi de yönetmek istiyoruz. 

O zaman daha örgütlü, daha güçlü olmalıyız! 

İlgili Eğitim