Ana içeriğe atla

Afet Sonrası Çalışmalarda Bir Model Olarak: Gençlik Çalışmaları

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası profesyonel ekibiyle depreme yönelik müdahale çalışmalarına başlayan Genç Hayat Vakfı, bu raporda  vakfın özel odağı olan çocuk, ergen ve gençlerle yaptığı çalışmalar ele alınıyor.
Yayın Yılı:
2024
Konu:
Afet Riski Azaltma
Gençlik
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Genç Hayat Vakfı
Share

Genç Hayat Vakfı, depremin ardından geçen bir yılda, Genç Hayat Vakfı geçmiş afet müdahale deneyimleri, eğitim, geçim kaynakları, istihdam edilebilirlik becerilerinin geliştirilmesi, koruma, çocuk koruma ve sosyal uyum alanlarındaki deneyimlerini kullanarak, Hatay, Adıyaman ve Diyarbakır illerinde depremden birincil olarak etkilenen ve deprem sonrasında göç alan illerden İstanbul, İzmir ve Sakarya’da da çalışmalarını sürdürüyor

Afet Sonrası Çalışmalarda Bir Model Olarak: Gençlik Çalışmaları isimli rapor, 1638 ergen ve gence uygulanan Afet Sonrası Ergen ve Gençlerin Deneyimleri ve Görüşleri çalışmasının verilerini, bir yıldır yapılan çalışmaları, gözlem notlarını, geleceğe yönelik çalışmaları ve önerileri içeriyor.  Öneriler alanda çalışan sivil toplum örgütleri, kamu, akademi ve özel sektöre yönelik olarak hazırlandı.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024