Ana içeriğe atla

AGİT’ten Nefret Suçu Yasaları Pratik Kılavuzu

Kaos GL Derneği, Türkiye’nin de katılımcısı olduğu Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) nefret suçlarına ilişkin Nefret Suçu Yasaları Pratik Kılavuzu'nu Türkçe’ye çevirdi. Kılavuz milletvekilleri, kamu kuruluşları, yargı üyeleri ve hak temelli STK’ların yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler için de değerli birer kaynak işlevi görüyor. 
Yazar / Editör:
Türkçe Çeviri: Kaos GL
Konu:
İnsan Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı
Share
02.06.2015

Kaos GL Derneği, Türkiye’nin de katılımcısı olduğu Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) nefret suçlarına ilişkin Nefret Suçu Yasaları Pratik Kılavuzu'nu Türkçe’ye çevirdi. Kılavuz milletvekilleri, kamu kuruluşları, yargı üyeleri ve hak temelli STK’ların yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler için de değerli birer kaynak işlevi görüyor. 


Nefret Suçu Yasaları: Pratik Kılavuzu, nefret suçları ile mücadelede yasama organının, mevzuatın ve kanun uygulayıcı kurumların rollerinin öneminin altını çiziyor. Yürürlükteki nefret suçu yasalarına dair farklı ülkelerden örnekler veren yayın “nefret suçu nedir”, “neden nefret suçu yasaları olmalı”, “hangi özellikler nefret suçu mevzuatı kapsamında korunmalı” gibi sorulara karşılaştırmalı yanıtlar veriyor. Mevzuat ile uygulama arasında sürekli bağlantı kuran kılavuz, AGİT tarafından Devletler ve yasa yapıcılar için kullanışlı bir araç olması amacıyla hazırlandı.

 
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Kasım 2022