Ana içeriğe atla

Cezaevi Müdürleri ve Politika Yapıcılar için Kadınlar ve Hapsedilme Üzerine El Kitabı

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST)'nin hazırladığı, Cezaevi Müdürleri ve Politika Yapıcılar için Kadınlar ve Hapsedilme Üzerine El Kitabı yayınlandı.
Yazar / Editör:
Türkçe Çeviri: Binnur Aloğlu
Yayın Yılı:
2008
Konu:
Kadın Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST)
Share

Birleşmiş Milletler'in hazırladığı, Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST)'nin çevirdiği Cezaevi Müdürleri ve Politika Yapıcılar için Kadınlar ve Hapsedilme Üzerine El Kitabı yayınlandı.

Kitap, politikacılar, kanun yapıcılar, cezaevi müdürleri, cezaevi görevlileri, sivil toplum kuruluşları çalışanları veya ceza adaleti ve cezaevi reformuyla ilgilenen ya da süreçte aktif olarak yer alan bireyler gibi ceza adaleti sisteminde yer alan tüm aktörler tarafından kullanılmak üzere tasarlandı.

El kitabının temel odağı kadın mahpuslar olduğu belirtiliyor. El kitabının cezaevi idarelerinde, kadın mahpusların hapishanede bulunan kadınlar olarak sahip oldukları tipik altyapı ve özel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak cinsiyete duyarlı yaklaşımlar oluşturulmasına rehberlik etmek üzere hazırlandığı ifade ediliyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024