Ana içeriğe atla

Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi

Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi, çocuklarla çalışan kurumlara çocuk güvenliği konusunda bir yol haritası sunmayı amaçlıyor ve çocuk güvenliği mekanizmalarıyla ilgili pratik bilgiler sunuyor.
Yazar / Editör:
Editör: Gözde Kazaz
Yayın Yılı:
2023
Konu:
Çocuk
Çocuk Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Hayata Destek Derneği
Share

Türkiye’de çocuklarla doğrudan ya da dolaylı olarak temas halinde çalışan STÖ'ler, kamu kurumları ve çocuk güvenliği konusunda kapasitelerini artırmak isteyen kişiler için hazırlanan Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi, kurumların çocuklar için daha güvenli hale gelmesine yardımcı olmak ve çalışanların çocuk güvenliği uygulamalarını hayata geçirmelerine destek sağlamayı amaçlıyor.

Rehberde, çocuk katılımı, çocuk koruma ve çocuk güvenliği gibi kavramların açıklandığı ‘Çocuk Güvenliği Anlamak’ bölümünün yanı sıra, kurumların çocuk güvenliğini uygulaması için izlemeleri gereken standartlar ve standartların etkin kullanılabilmesi için kolaylaştırıcı yol haritaları yer alıyor. Ayrıca Türkiye’den çocuk güvenliği konusunda iki iyi uygulama örneği de rehberde paylaşılıyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024