Ana içeriğe atla

Göç Vakfı Ocak-Mart 2012 Çocuk Hakları İzleme Raporu

Göç Vakfı, 2012 yılı Ocak ve Mart aylarını kapsayan Çocuk Hakları İzleme Raporu'nu yayınladı. 171 olayın incelendiği raporda olaylardan etkilenen çocuklarının sayısı 344 olarak ifade edildi.
Yayın Yılı:
2012
Konu:
Çocuk Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Göç Vakfı
Share

Göç Vakfı, 2012 yılı Ocak ve Mart aylarını kapsayan Çocuk Hakları İzleme Raporu'nu yayınladı. 171 olayın incelendiği raporda olaylardan etkilenen çocuklarının sayısı 344 olarak ifade edildi.

Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’ye uygun olarak 0–18 yaş arası bireyler çocuk olarak kabul edildiği rapordaki ihlal verileri, internet üzerinden yerel medya ve yaygın medya sitelerinin taraması ile elde edilen bulgulardan oluşuyor. Rapor 01.01.2012–31.03.2012 tarihleri arasındaki dönemi kapsıyor.

Çocukların ihtiyaç ve beklentilerine yönelik uygulamalı çalışmalar yaparken diğer yandan çocukların yaşadıkları hak ihlallerini görünür kılacak olan izleme ve rapor çalışmaları yürüten Göç Vakfı, çocukların yaşadığı hak ihlallerinin demokrasi ve insan hakları sorunsalının önemli bir boyutunu bu raporla gözler önüne seriyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Şubat 2024