Ana içeriğe atla

İstanbul Sözleşmesi Türkiye İzleme Platformu 2017 Gölge Raporu

İstanbul Sözleşmesi Türkiye İzleme Platformu’nun, GREVIO’ya sunmak üzere hazırladığı “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin hükümlerini yürürlüğe koyan yasal ve diğer tedbirler hakkında Türkiye’nin İlk Raporuna İlişkin Sivil Toplum Örgütlerinin Gölge Raporu“ Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.
Yayın Yılı:
2017
Konu:
Kadın Hakları
Yayım Dili:
Türkçe, İngilizce
Yayınlayan:
İstanbul Sözleşmesi Türkiye İzleme Platformu
Share

İstanbul Sözleşmesi Türkiye İzleme Platformu’nun, GREVIO’ya sunmak üzere hazırladığı “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin hükümlerini yürürlüğe koyan yasal ve diğer tedbirler hakkında Türkiye’nin İlk Raporuna İlişkin Sivil Toplum Örgütlerinin Gölge Raporu“ Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Bu gölge rapor, Türkiye’de İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasının bu yıl GREVIO tarafından değerlendirilmesi kapsamında, Türkiye’deki kadın örgütlerinin işbirliği ile hazırlandı. Rapor, kadına yönelik şiddet ve sözleşmenin uygulanmasındaki eksik ve yanlışlara ilişkin önemli hususları özetlemek için 8 sivil toplum örgütü tarafından yazılıp, 81 kadın ve LGBTIQ örgütü tarafından imzalandı.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Aralık 2023