Ana içeriğe atla

Kadına Yönelik Şiddeti Önlemede Önemli Bir Başlangıç: Veri Toplama ve Yönetim Modellerine Karşılaştırmalı Bakış

Mor Çatı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteğiyle yürütmekte olduğu “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Önemli Bir Başlangıç: Veri Toplama Modeli Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında bir rapor yayınladı.
Yazar / Editör:
Berna Ekal, Duygu Doğan
Yayın Yılı:
2017
Konu:
Kadın Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Share
09.02.2017

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteğiyle yürütmekte olduğu “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Önemli Bir Başlangıç: Veri Toplama Modeli Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında bir rapor yayınladı.

Mor Çatı ilk olarak Temmuz ayında yayınladığı “Veri Toplama Model ve Sistemleri Bibliyografyası”nın ardından veri toplama ile ilgili farklı uygulama örneklerini araştırıp inceleyerek bu araştırmalarının sonuçlarını paylaştığı raporda, bibliyografyada öne çıkan başlıkları feminist bir bakışla ele alarak bunların uygulamadaki karşılığını gösterebilmeyi ve farklı kurumların veri toplama programları ve modelleri ile ilgili bir değerlendirme sunmayı amaçladıklarını ifade ediyor. Daha önce paylaşılan bibliyografyada kadına yönelik şiddet konusunda veri toplamanın rolüne ve sistematiğine dair Türkçe kaynakların oldukça kısıtlı olduğuna dikkat çeken Mor Çatı, bu çalışmanın kadın örgütleri ve hak savunucularına bu açıdan da bir katkı sağlamasını umuyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mayıs 2022