Ana içeriğe atla

Örgütsel Gelişim: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir Yapı Peşinde El Kitabı

DEMOS ve Şiddetsizlik Merkezi’nin birlikte hazırladığı “Örgütsel Gelişim: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir Yapı Peşinde El Kitabı” katılımcı, kapsayıcı ve adil bir örgütlenme yapısını birlikte inşa etme sürecine odaklanıyor.
Yazar / Editör:
Yazar: Umut Avcı
Editör: Nayuk N. Mayuk
Katkıda Bulunanlar: Güley Bor, Tolga Kızılay
Yayın Yılı:
2024
Konu:
Toplumsal Cinsiyet
Örgütsel Kapasite
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
DEMOS
Şiddetsizlik Merkezi
Share

Örgütsel gelişim sürecine dair iç görüleri ve değişimi sağlamayı mümkün kılan yöntem ve yönergeleri takip ederek örgütlenme yapınızı yeniden tasarlayamaya davet ediyor. Bu tasarıyı araştırırken kapsayıcı bir toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakmayı sağlıyor. Bir sivil toplum örgütünde, kolektifte, kurumda, sendikada, dernekte veya bambaşka bir oluşumda birlikte değişim için çalışırken bir şeylerin daha iyiye gidebileceğini hisseden ama nereden başlayacağını bilemeyen herkes için bu kaynaktan faydalanabilir. 

Umut Avcı’nın yazdığı ve editörlüğünü Nayuk N. Mayuk’un yaptığı "Örgütsel Gelişim: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir Yapı Peşinde El Kitabı"nda örgütlenmelerde her cinsiyetten üyenin adil temsil ve katılımı deneyimlediği, güç dinamiklerini sorgulatan ve yeniden yapılanmayı mümkün kılan yol önerilerini bulabilirsiniz. 
 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024