Ana içeriğe atla

Pandemi Döneminde Derin Yoksulluk ve Haklara Erişim Araştırması: Yerel Yönetimlere Kriz Dönemi Sosyal Destek Programları için Öneriler

Kent yoksulluğu alanında çeşitli yoksul mahallerde hak temelli çalışmalar yapan Derin Yoksulluk Ağı pandemi koşullarını ele alan çalışmasının raporunu yayınladı.
Yazar / Editör:
Proje Ekibi
Elif Göçmen
Güliz Kalender
Hacer Foggo
Selen Yüksel
Şevval Şener
Şeyma Duman

Yayın Yılı:
2020
Konu:
Yoksulluk
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Derin Yoksulluk Ağı
Share
26.11.2020

Raporda pandemide derin yoksulluk yaşayan kişilerin ekonomik, sosyal ve kültürel haklara erilebilmelerine odaklanılıyor. Yine raporda muhtemel bir kısıtlama durumunda söz konusu kişilerin hangi başlıklar altında desteklenebileceği konusunda da yerel yönetimlere öneriler sunuluyor.

Rapor, pandemi sürecinde derin yoksulluk yaşayan kişilerin ekonomik, sosyal ve kültürel haklarına ne kadar erişebildiklerine odaklanarak olası yeniden kapanma durumunda bu haneleri destekleyebilmek üzere yerel yönetimlere öneriler sunmak amacıyla Heinrich Böll Stiftung finansal desteği ile hazırladı. 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ekim 2022