Ana içeriğe atla

tech4refugeewoman Politika Belgesi

İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği, Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin mali desteği ile hayata geçirdiği Tech4RefugeeWomen başlıklı proje kapsamında politika belgesi hazırladı.
Yazar / Editör:
Katkıda Bulunanlar
Mirvat Halabi
Aylin Karakaş
Kemal Gülpınar
Mohammad Saleh Ali
Yayın Yılı:
2020
Konu:
Sığınmacı/Mülteci Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği
Share
12.11.2020

Politika Belgesinin giriş bölümünde Tech4RefugeeWomen başlıklı projesi kapsamında yapılan araştırmaya ekonomik sorunlar yanında sağlık ve eğitim alanında da sorunlar yaşayan mülteci kadınlar ve çocukların dahil edildiği bilgisi paylaşılırken, projenin COVID-19 Pandemi sürecinde mülteci kadın ve çocukların karşılaştıkları sorunlar ve genel durum üzerine yoğunlaşmıştıği belirtiliyor.

Politika Belgesinde, demografik bilgiler, mültecilerin istihdam durumu, pandemi üzerine farkındalık, ulusal kurum ve kuruluşların pandemi yardımlarından faydalanabilme durumu, yerel kurum ve kuruluşların pandemi yardımlarından faydalanabilme durumu, eğitim ve sağlık başlıkları yer alıyor. 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ekim 2022