Ana içeriğe atla

Tohum Sever’in El Kitabı

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin GEF Küçük Destek Programı’nın desteği ile yürüttüğü Türkiye’ni Tarımsal Biyoşeçitliliğinin Korunması İçin Tohum Apı Projesi kapsamında yayımlanan Tohum Sever’in El Kitabı, Türkiye’de tohumların devamlılığını sağlayacak çalışmalara yol göstermeyi ve var olan çalışmalar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.
Yazar / Editör:
Güneşin Aydemir, Melike Hemmami
Yayın Yılı:
2009
Konu:
Çevre/Doğa Koruma
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği
Share
16.11.2011

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin GEF Küçük Destek Programı’nın desteği ile yürüttüğü Türkiye’ni Tarımsal Biyoşeçitliliğinin Korunması İçin Tohum Apı Projesi kapsamında yayımlanan Tohum Sever’in El Kitabı, Türkiye’de tohumların devamlılığını sağlayacak çalışmalara yol göstermeyi ve varolan çalışmalar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Kitapta “Tarımsal biyolojik çeşitlilik neden değerlidir”, “Yerli tohumların gıda güvenliği açısından önemi”, “Yerli tohumların sosyal ve politik önemi”, Yerel çeşitliliği koruyan tarımsal sistemler ve yaşam biçimleri” konularında bilgilerle birlikte bir tohumseverin yerel tohumların korunması ve devamlılığını sağlama konusunda bilgi sahibi olmak istediğinde neler yapabileceği, iletişim kurabileceği kişi ve kurumlar, konuyla ilgili başvuracağı mevzuat hakkında kapsamlı bir rehber de yer alıyor.

doküman ikonu
İlgili Dokümanlar
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Şubat 2023