Skip to main content

Tohum Sever’in El Kitabı

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin GEF Küçük Destek Programı’nın desteği ile yürüttüğü Türkiye’ni Tarımsal Biyoşeçitliliğinin Korunması İçin Tohum Apı Projesi kapsamında yayımlanan Tohum Sever’in El Kitabı, Türkiye’de tohumların devamlılığını sağlayacak çalışmalara yol göstermeyi ve var olan çalışmalar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.
Author / Editor:
Güneşin Aydemir, Melike Hemmami
Publishing Date:
2009
Subject/Topic:
Çevre/Doğa Koruma
Language:
Türkçe
Publisher:
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği
Share
16.11.2011

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin GEF Küçük Destek Programı’nın desteği ile yürüttüğü Türkiye’ni Tarımsal Biyoşeçitliliğinin Korunması İçin Tohum Apı Projesi kapsamında yayımlanan Tohum Sever’in El Kitabı, Türkiye’de tohumların devamlılığını sağlayacak çalışmalara yol göstermeyi ve varolan çalışmalar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Kitapta “Tarımsal biyolojik çeşitlilik neden değerlidir”, “Yerli tohumların gıda güvenliği açısından önemi”, “Yerli tohumların sosyal ve politik önemi”, Yerel çeşitliliği koruyan tarımsal sistemler ve yaşam biçimleri” konularında bilgilerle birlikte bir tohumseverin yerel tohumların korunması ve devamlılığını sağlama konusunda bilgi sahibi olmak istediğinde neler yapabileceği, iletişim kurabileceği kişi ve kurumlar, konuyla ilgili başvuracağı mevzuat hakkında kapsamlı bir rehber de yer alıyor.

Related Contents
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Channel

On the STGM YouTube Channel, you can find various tutorials, presentations and current discussions on civil society. Check out our channel now and subscribe.

September 2021