Ana içeriğe atla

Türkiye için Doğa Dostu Tarım Kitapçığı

“Türkiye için Doğa Dostu Tarım” kitabı Avrupa Çevre Politikaları Enstitüsü IEEP ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yayınlandı. Kitap, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı tarım uygulamalarının yaygınlaşmasını ve bu konuda bir standart oluşturulmasını amaçlıyor.
Yazar / Editör:
Mark Redman, Melike Hemmami
Yayın Yılı:
2008
Konu:
Çevre/Doğa Koruma
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Avrupa Çevre Politikaları Enstitüsü IEEP ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği
Share
16.11.2011

“Türkiye için Doğa Dostu Tarım” kitapçığı Avrupa Çevre Politikaları Enstitüsü IEEP ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yayınlandı. Kitapçık, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı tarım uygulamalarının yaygınlaşmasını ve bu konuda bir standart oluşturulmasını amaçlıyor.

Kitapçık, Ocak 2006 – Kasım 2008 tarihleri arasında yürütülen “Türkiye için Doğa Dostu Tarım Programı Geliştirilmesi” projesinde elde edilen çıktıları, önerileri ve deneyimi yansıtıyor.

Kitap öncelikle Türkiye’deki su, biyolojik çeşitlilik, tarımda artan kimyasal kullanımı gibi konuları işliyor. Proje kapsamında yapılan alan çalışmalarının sonuçlarını ortaya koyarak somut örnekler veriyor. Bu örneklerden ve Avrupa’daki başarılı uygulamalardan yola çıkarak Türkiye’nin önündeki fırsatları ve alınması gereken tedbirleri ortaya koyuyor. 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mart 2023