Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Eren Deniz Tol Araştırma ve Savunuculuk Destek Programı 2. Dönem Başvuruları Başladı

08.02.2022
Genç araştırmacıların sivil toplum örgütlerinin alanda biriktirdiği deneyim ve bilgiyle bağının güçlendirilmesine katkı sunmayı hedefleyen Eren Deniz Tol Araştırma ve Savunuculuk Destek Programı'nın ikinci dönem başvuruları açıldı.

Çağrı kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan araştırmacılarla sivil toplum örgütlerinin işbirliğinde gerçekleştirilecek araştırma ve savunuculuk faaliyetlerine mali destek sunulacak.

Destek programı kapsamında, Türkiye’deki toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, LGBTİQ+ hakları ve bunlarla kesişen hak alanları (kadınlara ve LGBTİQ+’lara yönelik ayrımcılık, azınlık mensubu kadınların hakları, mülteci kadın ve LGBTİQ+’ların hakları vb.) üzerinde yapılacak araştırma veya savunuculuk faaliyetleri desteklenecek.

Başvuru için son tarih : 13 Mart 2022 - 23:59 

Destek programı Dayanışma Akademileri Ağı Aracılığıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Geliştirme” projesi S.S. ADA Eğitim Kooperatifi (Ankara Dayanışma Akademisi) ile BİRARADA Bilim, Sanat, Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği’nin iş birliğinde ve Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile yürütülüyor. 

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: https://www.ag-da.org/destek-2-donem/

İlgili Eğitim