Ana içeriğe atla
Image
aile_babasi
Share

Erkeklere Yönelik İlk Oyun ''Bir Aile Babasının Maceraları''

26.09.2022
Aile Babası, 2021 yılında Mavi Kalem Derneği tarafından tasarlanıp geliştirildi ve bir sivil toplum kuruluşu tarafından erkeklere özgü üretilen ilk cep telefonu oyunu oldu.

Bir oyun, kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesini nasıl destekler ?

Baba, anne, abla, abi, çocuk ve bebekten oluşan bir ailenin maceralarını konu alan Aile Babası bunu yapmayı amaçlıyor. Oyun erkeklere yönelik tasarlandı ve baba karakterinin ailenin yaşantısına yön veren seçimler yapmasıyla ilerliyor. Oyunu oynayan kişi yüksek puan almak, yani oyunda başarılı olmak için bu seçimleri yaparken diğer aile üyelerine danışmak zorunda. İşin sırrı da burada.

Bir Aile Babasının Maceraları annenin çalışması, ablanın okuması, aile içi şiddet, babanın ebeveynlik sorumlulukları gibi birçok olay örgüsünü içeriyor. Her parçası toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımıyla tasarlandı ve oyuncunun bu yaklaşıma yönelik farkındalığını artırmayı amaçlıyor. Oyun, gerçek hayatta da aile babası veya aile babası adayı olan erkekleri hedef alıyor. Puanlarını yükseltmek için oyunu tekrar tekrar oynayan aile babaları, aynı olaylar karşısında farklı kararlar verebileceklerini görüyorlar. Aile Babası, farklı seçenekler ve seçimlerin aileye neler kazandırdığını göstermeyi ve oyuncuların hayatlarında değişimin önünü açmayı amaçlıyor.

Bu macera sizi de çağırıyor!

GooglePlay: https://bit.ly/ailebabasigp 

AppStore: https://apple.co/3JExKgq

İlgili Eğitim