Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Aile Bakım Vakfı

Güncelleme Tarihi
Aile Bakım Vakfı (Family Care Foundation) gelişmekte olan ülkelere insani yardım ve yerel örgütlerine kapasite desteği sağlar.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

Aile Bakım Vakfı ( Family Care Foundation) gelişmekte olan ülkelere insani yardım ve yerel örgütlerine kapasite desteği sağlar.

Öncelikli Alanlar

Refakatsiz çocuklar, sokakta çalışan ve yaşayan çocuklar, AIDS, tıbbi bakım, bilgisayar okur yazarlığı, eğitim, engellilik, kadınların güçlendirilmesi ve insani yardım. 

Başvuru Hakkında

FCF’den fon kazanmak için iki adımlık bir süreç vardır:

  • FCF Projesine MSHSP yardım ve kalkınma ağının bir parçası olarak yeterli olmak için başvuruda bulunacakların öncelikle vakıf personeli tarafından değerlendirilecek, standart bir başvuru ile projelerini sunmaları gerekir. Başvurusu yapılan projenin FCF’in özgün amaçlarıyla uyuştuğu belirlenirse alan temsilcileri bir sonraki değerlendirme sürecinin bir parçası haline gelirler. İlgimizi çekecek taban örgütlerini kişisel olarak arayıp bulunması ve dikkate değer olanları değerlendirilmesi konusunda güvenerek çalıştığımız uluslararası bir danışman ağı mevcuttur. Seçilen projelerin tümünün hesap verebilirlik standartlarını karşılaması için modelimiz kişisel ilişki ve güvene dayanmaktadır. Onaylanması halinde, başvuruda bulunanlar FCF Projesi haline gelirler ve projeleri için FCF fonunu almaya hak kazanırlar. FCF istenilmeyen konularda verilen teklifleri ve hibe başvurularını kabul etmez.
  • 501c3 gereğince vergiden muaf bir kuruluş olarak, FCF ayni ve nakdi katkıları ve bireylerin, şirketlerin ve vakıfların verdikleri hibeleri kabul eder. Bağış yapanlar FCF’in genel fonuna, nereye yapılacağı belirlenmemiş bağışlar yapabilirler veya bir veya daha fazla FCF Projesini fon sağlamak için önerebilirler. Bağışçılar dönüşümlü olarak yaptıkları bağışların risk altındaki gençler, afet yardımı vs. gibi belli alanlara yöneltilmesini isteyebilirler.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.familycare.org/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024