Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

ASTRAEA Adalet İçin Lezbiyen Vakfı

Güncelleme Tarihi
ASTRAEA Adalet için Lezbiyen Vakfı dünya çapında LGBTİ+ bireylerin haklarını geliştirmek için çalışan tek filantropi kuruluşudur.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

ASTRAEA Adalet için Lezbiyen Vakfı dünya çapında LGBTİ+ bireylerin haklarını geliştirmek için çalışan tek filantropi kuruluşudur. ABD ve uluslararası düzeyde proje desteği verdiği kuruluşlarla değişimi hayata geçirmek ve baskıları ortadan kaldırmak için çalışır. Programları destek verdiği kuruluşlar aracılığı ile şiddetten uzak yaşama hakkı, ırk adaleti, sağlık hizmetlerine erişim, kendi kararlarını verebilme hakkı, ebeveynlik hakları, cinsiyet eşitliği, kültürel değişim vb. alanlara odaklanır. 

Öncelikli Alanlar

LGBTİ+ gruplarına yönelik olarak insan hakları, hareketlilik ve ağ oluşturma, kültür ve sanat, küresel hareketlilik

Başvuru Hakkında

Astraea’nın farklı hibe programları mevcuttur.

Uluslararası Fon

LGBTİ+ bireyler tarafından yönetilen, insan hakları ve sosyal değişim alanlarında yaratıcı çalışmalar yapan organizasyonlara verilir. Başvuru sahibinin en az 1 yıldır faaliyette bulunuyor olması, talep edilen bütçenin 500.000 ABD Doları veya altında olması gereklidir. Yıl boyunca iki dönemde başvuru yapılabilir. Online başvuru formu internet sitelerinde mevcuttur.

Küresel LGBTİ+ İnsan Hakları Ortaklığı Fonu

2012’de USAID ile işbirliği içinde başlatılan program, LGBTİ+ bireylerin insan haklarını güçlendirmeyi hedefler. Program 2015 Haziran itibarı ile Kolombiya, Ekvator, Honduras, Kenya, Peru, Güney Afrika ve Batı Balkan ülkelerindeki oluşumların başvurusuna açıktır. 

İnterseks Bireylerin İnsan Hakları Fonu

Bu program, interseks aktivistler tarafından, insan hakları, bedensel bağımsızlık, fiziksel bütünlük ve kendi karar verme hakkını savunmayı amaçlayan oluşumları, projeleri ve kampanyaları destekler. Dünyanın her yerinde interseks aktivistler ve oluşumlar bu fona başvurabilir.  Başvuru son tarihleri için web sitesi incelenebilir.

Küresel Sanat Fonu

Bu program kapsamında LGBTİ+ bireylerin ve oluşumların, sosyal dönüşüm için araç rolü oynayan, etki yaratan sanatsal faaliyetleri ve eserlerinin desteklenmesi hedeflenir. Her yıl yeni bir tema çerçevesinde hibe alan kuruluşlar ve Vakfın paydaşları, video, film, şiir, müzik, tiyatro gibi farklı dallardan aday gösterme sürecine katkıda bulunurlar.

Açılan çağrılar için internet sitesinden güncel bilgileri takip etmek gerekir.

Web Sitesi: www.astraeafoundation.org

İletişim

E-posta: [email protected] 

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024