Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Avrupa Gençlik Vakfı

Güncelleme Tarihi
Avrupa Gençlik Vakfı, her yıl hükümet dışı kuruluşların gençlikle ilgili düzenlediği faaliyetlere fon sağlamaktadır.
Konu:
Fon Veren:
Avrupa Birliği

Kurum Hakkında 

Avrupa Konseyi’nin (Council of Europe) gençlik etkinliklerine fon sağlamak için 1972 yılında kurduğu Avrupa Gençlik Vakfı, her yıl hükümet dışı kuruluşların gençlikle ilgili düzenlediği faaliyetlere fon sağlamaktadır.

EYF, uluslararası gençlik toplantılarına, toplantı dışı diğer etkinliklere, uluslararası gençlik kuruluşlarının ve ağların idari giderlerine ve pilot projelere mali destek sağlamaktadır.

Hibelerin öncelikli amaçları, başta dezavantajlı gençler olmak üzere gençlerin amaçlarını gerçekleştirmelerinde yardımcı olmak, genç katılımını ve örgütlenmesini desteklemek, sosyal içermeye katkıda bulunmak ve toplumdaki değişiklere göre program ve yapılar gerçekleştirmektir. 5 farklı kategoride hibe mevcuttur.

  • Uluslararası Etkinlik
  • Yıllık İs Planı
  • Yapısal Hibe
  • Bir Kereye Mahsus Yapısal Hibe
  • Pilot Etkinlik

Her bir hibe için gerekli kriterler web sayfasında detaylı olarak belirtilmiştir.

Öncelikli Alanlar 

İnsan hakları ve demokrasi, çeşitlilik arz eden toplumlarda birlikte yaşamak, genç bireylerin toplumsal katılımı, genç ve çocuklara yarayan siyasal yaklaşımlar ve araçlar.

Başvuru Hakkında

Yerel, ulusal ve uluslararası hükümet dışı gençlik kuruluşları ve gençlik konusunda çalışan hükümet dışı örgütler hibe için başvurabilirler.

Başvurmadan önce, gençlik organizasyonlarının web sitesinde bulunan EYF veritabanına kayıt yaptırmaları gerekir. Ancak kayıt yaptıran ve kaydı EYF tarafından onaylanan kurumlar başvuru sürecine başlayıp tamamlayabilirler. 

Ayrıntılı Bilgi:

https://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/home

İletişim

E-posta: [email protected]

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024