Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Avrupa Kültür Vakfı

Güncelleme Tarihi
Avrupa Kültür Vakfı ( European Cultural Foundation) sanatsal ve kültürel ifade biçimlerini geliştirmek ve Avrupa kültür politikaları ve stratejilerinde etki yaratmak hedefiyle, politika üretim süreci ve uygulamayı bir araya getirir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Hollanda

Kurum Hakkında

Avrupa Kültür Vakfı ( European Cultural Foundation) sanatsal ve kültürel ifade biçimlerini geliştirmek ve Avrupa kültür politikaları ve stratejilerinde etki yaratmak hedefiyle, politika üretim süreci ve uygulamayı bir araya getirir. Bunu da aktiviteler, fonlar, savunuculuk çalışmaları, yayınlar ve dijital varlığı ile gerçekleştirir. ECF kapsamında verilen işbirliği fonları, disiplinler arası ve sınırlar ötesinde işbirliğine açık bağımsız kültürel organizasyonlara destek sağlar. 

Öncelikli Alanlar

Uluslararası ve sektörler arası kültürel işbirliği, sanatsal yaratıcılık, sanatçıların ve kültür aktörlerinin dolaşımı.

Başvuru Hakkında

Hibe başvurusu yapacak kurumun Avrupa’da faaliyet gösteren bağımsız sanatsal ya da kültürel bir organizasyon olması gerekir. Başvuracak kurum, proje ortağını Avrupa’dan ya da Akdeniz Bölgesi’nden seçebilir. Türkiye’nin de dahil olduğu ülkelerin listesi kurumun internet sitesinde mevcuttur.

ECF, her türlü sanatsal ve kültürel ifade biçimini farklı programlarla destekler (müzik, görsel sanatlar, dans, sinema, belgesel, multimedya, fotoğraf, tasarım, moda ve kültürel kapasite gelişimi). İnsanları sanat ve kültür yoluyla güçlendirme, bilgi kaynaklarını bir araya getirme ve kültürel politika ve uygulamaları birleştirme hedefleri ile gerçekleştirilen projelere öncelik verir. 

Programlar arasında Araştırma ve Geliştirme Hibeleri, Bir Adım Sonra: Seyahat Hibeleri, Fikir Kampı Programı, Balkan Kültür ve Sanat Programı ve Eylem Fonu bulunmaktadır. Vakıf ayrıca Avrupa ve Arap ülkeleri arasında kültürel diyaloğu destekleyen TANDEM Shaml adlı bir kültürel işbirliği programı yürütmektedir.

Vakıf, online başvuru kabul eder. Başvuru için uygun kriterlere sahip olunup olunmadığı web sitesinde bulunan bölümden kontrol edilebilir. Başvurular danışmanlar tarafından değerlendirilir ve en geç 2 ay içinde başvuru sonucu alınır. 

Ayrıntılı Bilgi: https://www.culturalfoundation.eu/

İletişim

E-posta: [email protected]
Tel: +31 (0)20 573 38 68
Fax: +31 (0)20 675 22 31

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024