Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi: Kadına Karşı Şiddete Son Vermek İçin BM Fonu

Güncelleme Tarihi
Birleşmiş Milletler kadın birimi (UN Women) tarafından kadınlara ve kız çocuklarına karşı şiddetle mücadele etme amacıyla oluşturulmuş bir fondur. 
Fon Veren:
Birleşmiş Milletler

Program Hakkında 

Kadınlara ve kız çocuklarına karşı şiddetle mücadele etme amacıyla oluşturulmuş bir fondur. 

Öncelikli Alanlar

Kadına ve kız çocuklarına şiddetin önlenmesi, özellikle yüksek şiddet riski altındakilerin güçlendirilmesi; hizmetlere erişimin güçlendirilmesi, özellikle hizmet sağlayıcıların kapasitelerinin geliştirilmesi ile; veri toplama ve analizi ile kadına karşı şiddetle ilgili politika, kanun ve eylem planlarının uygulanmasının güçlendirilmesi.

Başvuru Hakkında

Kadın hakları alanında çalışan, kadınlar tarafından yönetilen küçük sivil toplum örgütlerine öncelik verilir.  Başvuru koşulları ve başvurabilecek ülkeler, yeni hibe çağrılarının takibi ile öğrenilebilir.

Büyük ölçekli örgütler, 3 yıllık projeler için 150.000-1 milyon ABD doları; küçük yerel örgütler 3 yıllık projeler için 50.000-150.000 ABD doları destek alabilir. Başvurular, sadece online olarak yapılmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi: https://grants.unwomen.org/untf/cfp/application-guidelines

İletişim

E-posta: grants.unwomen.org

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024