Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Clinton Vakfı

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Clinton Vakfı A.B.D. eski Başkanı Bill Clinton tarafından küresel dayanışmanın zorluklarıyla başa çıkabilmek için insanların olanaklarının güçlendirilmesi amacıyla kurulmuştur. Vakıf ilke olarak benzer düşüncedeki şahıs, kurum, tüzel kişilik ve hükümetlerle çalışmaktadır. 
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

Clinton Vakfı A.B.D. eski Başkanı Bill Clinton tarafından küresel dayanışmanın zorluklarıyla başa çıkabilmek için insanların olanaklarının güçlendirilmesi amacıyla kurulmuştur. Vakıf ilke olarak benzer düşüncedeki şahıs, kurum, tüzel kişilik ve hükümetlerle çalışmaktadır. 

Öncelikli Alanlar

İklim değişikliği, ekonomik gelişme, küresel sağlık, sağlık ve refah, kadın ve genç kızlar. 

Başvuru Hakkında 

Clinton Vakfı öncelikli alanlarıyla ilgili girişimler oluşturuyor (CHAI, Clinton Küresel Girişimi, Clinton İlerleme Girişimi, Clinton Ekonomi Fırsatları Girişimi gibi) ve bu girişimlerin her biri kendi alanlarıyla ilgili olarak çalışmalar yapıyor ve duruma göre yerel STÖ'ler, hükümetler, kurumlara işbirliği, yardım, hibe veya proje oluşturma/geliştirme gibi yöntemlerle katkıda bulunuyorlar. 

Vakfın Türkiye’ye yönelik çalışmaları, Clinton Küresel Girişimi kapsamında uyguladığı model çerçevesinde hayata geçiyor. Bu uygulama modeline Vakıf, doğrudan projeler uygulamak yerine, söz konusu alanın liderleri ile birlikte alanın gelişimine yönelik taahhütler oluşturmak için işbirlikleri oluşturuyor. Girişimler ve programlarla ilgili ayrıntılı bilgiye vakfın internet sitesinden ulaşılabilir. 

Clinton Küresel Programı: https://www.clintonfoundation.org/clinton-global-initiative 

Web Sitesi:  https://www.clintonfoundation.org/

İletişim

https://www.clintonfoundation.org/about/contact-us

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Eylül 2023

28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1