Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu

Güncelleme Tarihi
Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu, yerel turizm aktörlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının kamu kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirlikleri geliştirerek kapasitelerinin artırılmasını ve sürdürülebilir turizm alanında iyi örneklerin çoğalmasını amaçlar.
Konu:
Fon Veren:
Özel Sektör

Kurum Hakkında

Fon, Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığıyla yürütülmektedir. İlk olarak 2007 yılında Çoruh Vadisi’nde turizm eksenli bir yerel kalkınma modeli geliştirilmesi amacıyla DATUR adı altında başlamıştır. Proje sayesinde 20’den fazla ev pansiyonu, bisiklet ve yürüyüş rotaları, rafting ve kuş gözlemi gibi yerel faaliyetler düzenlenmiştir.

Beş yıllık bölgesel deneyimlerini 2013 yılında ulusal düzeye taşımaya karar vererek, turizmin alternatif bir sürdürülebilir kalkınma aracı olarak yer edinmesi için, Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nu hayata geçirmişlerdir. Her yıl üç projeye, fon desteğinin yanı sıra eğitim, planlama, teknik destek, iletişim ve danışmanlık gibi de destekler verilmiştir.

Öncelikli Alanlar

Yenilikçi, katılımcı, sürdürülebilir ve cinsiyet dengeli turizm projelerine fon desteği sağlanır. 

Başvuru Hakkında 

Destek fonu, yerel turizm aktörlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının kamu kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirlikleri geliştirerek kapasitelerinin artırılmasını ve sürdürülebilir turizm alanında iyi örneklerin çoğalmasını amaçlar.

Fona Türkiye’de kayıtlı ve tüzel kişiliğe sahip kar amacı gütmeyen sivil toplum örgütleri ile bu kuruluşların oluşturmuş olduğu odalar, birlikler, kooperatifler, mesleki dernekler, federasyonlar, dernekler, vakıflar ile üniversiteler ve araştırma enstitüleri/merkezleri başvurabilir. 

Ayrıntılı Bilgi: https://www.gelecekturizmde.com/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Aralık 2023