Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Heinrich Böll Derneği

Güncelleme Tarihi
18.11.2020
Heinrich Böll Derneği, insan hakları, barış, kültürel değişim, kadın hakları ile ilgili çalışmalarda bulunur.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Almanya

Kurum Hakkında

Heinrich Böll Derneği, Alman Yeşiller Partisi’ne yakın, bağımsız politik bir sivil toplum örgütüdür. İnsan hakları, barış, kültürel değişim, kadın hakları ile ilgili çalışmalarda bulunur.

Türkiye Temsilciliği Bürosu faaliyet gösterdiği 15 yıldır demokratikleşme, insan hakları ve azınlık haklarının korunması, ekolojik esaslara uygun enerji, iklim değişikliği ve sürdürülebilir kalkınma, küresel ve bölgesel güvenlik politikalarının geliştirilmesine yönelik girişim ve çalışmaları destekleme ve teşvik etme gayretindedir.

Merkezi İstanbul’da bulunan Heinrich Böll Vakfı Türkiye Temsilciliği Bürosu, yukarıdaki ilkeleri güden, insanlar arasında cinsiyet, etnik köken, din ve renk ayırımı yapmaksızın hukuk devleti ilkeleri temelinde kurulu demokratik toplum düzeninin korunması için çaba sarf eden sivil toplum girişimlerini destekler.

Öncelikli Alanlar

Demokrasi, ekoloji, dış politikalar ve güvenlik politikaları.

Başvuru Hakkında

Türkiye Bürosu, sivil toplumun güçlendirilmesinin yanı sıra bilim ve siyaset çevreleri ile toplum arasındaki diyaloğun geliştirilmesini de hedefler ve adil bir küreselleşme sürecinin tesis edilmesi için katkıda bulunur. Proje başvurularına dair ayrıntılı bilginin bulunduğu Proje Başvuru Rehberine aşağıdaki adresten ulaşılabilir.

Web Sitesi: http://tr.boell.org/tr

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Aralık 2022

28
29
30
1
2
3
4
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1