Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Hollanda Büyükelçiliği Matra Programı  

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Hollanda Büyükelçiliği MATRA- Toplumsal Dönüşüm Programı, Orta ve Doğu Avrupa’da açık, çoğulcu, demokratik, tamamıyla hukukun üstünlüğüne bağlı bir toplumun daha da gelişmesine katkıda bulunma amacı taşır. 
Konu:
Fon Veren:
Elçilikler

Program Hakkında

Hollanda Büyükelçiliği, Türkiye’nin AB adaylığını desteklemek için iki ayrı programla sivil toplum örgütlerine destek sağlamaktadır. MATRA 'Toplumsal Dönüşüm'ün Hollandaca kısaltmasıdır. MATRA- Toplumsal Dönüşüm Programı, Orta ve Doğu Avrupa’da açık, çoğulcu, demokratik, tamamıyla hukukun üstünlüğüne bağlı bir toplumun daha da gelişmesine katkıda bulunma amacı taşır. 

Öncelikli Alanlar

Adalet ve içişleri (mevzuat ve kamu düzeni kanunu, yönetim, polis, yolsuzlukla mücadele), insan hakları (azınlıklar ve halkın bilinçlendirilmesi), medya ve bilgi, eğitim.

Başvuru Hakkında

Sivil toplum örgütleri, merkezi, bölgesel ve yerel otoriteler ve kâr amacı gütmeyen eğitim kurumları hibe başvurusunda bulunabilirler. Proje yerel inisiyatiflerden gelmelidir, hedef grup projenin tüm aşamalarına aktif bir şekilde dâhil olmalıdır. MATRA kapsamında fon sağlanmayan durumlar, eş-finansman koşulları hakkında internet sayfalarında detaylı bilgi verilmiştir. 

Kurumlar başvurularını büyükelçiliğe, internet sitesinde yer alan ve başvuran kuruluş ve başarılarına ilişkin detaylı bilgiyi, detaylı ve şeffaf bütçe bilgisini ve ilgili destekleyici belgeleri içeren başvuru ve bütçe formunu doldurarak elektronik olarak gönderirler. Proje başvuruları yılda birkaç kez değerlendirmeye alınmaktadır.

Proje bütçesi 25.000 ve 300.000 Euro arasında olan projeler başvurabilir, ancak genelde bütçesi ortalama 100.000 Euro civarında olan projeler uygulanmaktadır. Aynı şekilde bir alt limit olmamasına rağmen, projeler genel olarak 25.000 Eurodan daha az olmamalıdır.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.netherlandsandyou.nl/your-country-and-the-netherlands/ukraine/and-the-netherlands/matra-programme

İletişim

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Sakarya’da faaliye gösteren kuruluşlar için İstanbul Konsolosluğu: [email protected] 

Marmara Bölgesi dışındaki diğer şehirler için Ankara Büyükelçiliği: [email protected] 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mayıs 2023