Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Mama Cash

Güncelleme Tarihi
Mama Cash, kadınlar ve trans bireyler tarafından yönetilen ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, bağımsız aktivist gruplar ve inisiyatiflerin çalışmalarını destekler.
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Hollanda

Kurum Hakkında

Mama Cash,1983’te Amsterdam’da bir grup feminist aktivist tarafından kurulmuş, kadın, kız çocukları, trans ve interseks bireyleri destekleyen uluslararası bir fon kuruluşudur. 

Lezbiyen, biseksüel ve trans genç kadınlar, HIV/AIDS’le yaşayan kadınlar, yerli, göçmen kadınlar, seks işçileri, yoksul kadınlar, etnik ve dini azınlıklara mensup kadınlar ve engelli kadın hakları üzerine yapılan çalışmalara da destek olur. Bu bireylerin yaşamlarında kalıcı iyileştirmeler yapmak adına, aynı amaç için çalışan farklı organizasyon, donör ve kuruluşlarla işbirliği yapar.

Öncelikli Alanlar

Mama Cash, kadınların, trans bireylerin örgütlerine ve inisyatiflerine; maruz kaldıkları ağır ayrımcılık karşısında güçlenmeleri hedefi ile farklı alanlardan destek sağlar. Öncelik alanları içinde cinsellik ve üreme adaleti, cinsellik ve toplumsal cinsiyet normlarının değişimi, şiddetle mücadele, işçi hakları, temel haklar, adalate erişim, sanatla dönüşümü sağlamak bulunmaktadır. 

Başvuru Hakkında 

Mama Cash, kadınlar ve trans bireyler tarafından yönetilen ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, bağımsız aktivist gruplar ve inisiyatiflerin çalışmalarını destekler. Tüzel kişiliği olmayan gruplara ve ağlara da açıktır. Mama Cash, operasyonel desteklerin yanı sıra; belirli program, inisyatif ve projeleri de destekleyebilir. Hem bir yıllık hem çok yıllık projeler desteklenir, en uzun proje süresi iki yıldır.

İlk defa destek alacak olan organizasyonlar için uygulama bir yıllık destekle başlar. Mama Cash destekleri yıllık 5000 Euro ile 50.000 Euro arasında değişmektedir. Ortalama olarak yıllık 20.000-30.000 Euro destek sağlar.

Mama Cash, yararlanıcılarına ayrıca “Accompaniment” programı ile finansal olmayan kapasite güçlendirme destekleri de sunmaktadır. 

Ayrıntılı Bilgi: https://www.mamacash.org/en/apply-for-a-grant-1

Web Sitesi: https://www.mamacash.org/en/en-homepage

İletişim

E-posta: [email protected]

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024