Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Prince Claus Fonu

Güncelleme Tarihi
Prince Claus Fonu, kültürel ve sanatsal girişimleri desteklemek ve yaratıcı sesleri büyütmek için çeşitli çalışmaları destekler.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Hollanda

Kurum Hakkında

Kültürün temel bir ihtiyaç olduğundan yola çıkan Prince Claus Fonu, kültürel ifade, yaratıcı üretim ve araştırma imkânlarının kısıtlı ve kültürel mirasın tehdit altında olduğu yerlerde eşitlik, güven ve sağlam ortaklıklar üzerine kurulu işbirliklerini desteklemeyi hedefler. Dünyanın farklı coğrafyalarında bireyler ve kuruluşlarla çalışarak kültür ve kalkınma arasında pozitif bir etkileşim yaratmaya çalışır. 

Öncelikli Alanlar

Kültürel değişim, sanatsal üretimler ve yayınlar.

Başvuru Hakkında

Başvurular, bireyler ve kurumlara açıktır. Fonun, 3 farklı programı mevcuttur: Prince Claus Ödülleri, Kültürel Acil Durum Yardım Programı ve Hareketlilik Fonu.
Başvuru çağrılarında belirlenmekle birlikte, fon genelde konferans, atölye, sergi, festival, internet sitesi, bilet ve ağ aktivitelerine destek olur ve bu etkinliklerde başvuran kurumla iş birliği halinde çalışır. Her çağrının bir son başvuru tarihi vardır. Başvurunun sonuçlanması için ortalama süre 5 aydır. Önerilen proje, son başvuru tarihinden 4–6 ay sonra başlamalıdır. Başvurular online olarak yapılır. Çağrılar için internet sitesini düzenli takip etmek gerekir.

Ayrıntılı Bilgi: https://princeclausfund.org/apply

Web Sitesi:  https://princeclausfund.org/

İletişim

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024