Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Sabancı Vakfı

Güncelleme Tarihi
Sabancı Vakfı, Hibe Programları kapsamında kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen sivil toplum örgütlerinin projelerini desteklemektedir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Türkiye

Kurum Hakkında

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, Hibe Programları kapsamında 10 yıldır sivil toplum örgütlerinin projelerini desteklemektedir.

Hibe Programlarının 10. yılında Sabancı Vakfı, yürüttüğü bir strateji çalışması ile toplumsal sorunlara daha kalıcı çözüm üretilmesi ve yaratılan etkinin sürdürülebilir olması amacıyla Hibe Programlarını geliştirmeye karar verdi. Bu sistemde bir yandan “Açık Çağrılı Hibe Programları” ile sivil toplum örgütlerinin eğitim alanındaki projelerini desteklenirken, bir yandan da tematik alanlarda stratejik ortaklıklar ve projeler geliştirilmesine karar verildi.

Öncelikli Alanlar

Kadın, genç, engelliler.

Başvuru Hakkında

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, Açık Çağrılı Toplumsal Gelişme Hibe Programı kapsamında sivil toplum örgütlerinin “Eğitim“ alanında uygulayacağı projeleri desteklemektedir.

Hibe süreci; örgütlerin başvurusu ve detaylı bir değerlendirmenin ardından hibe almaya hak kazanan örgütlerin, Hibe Programı ağı içinde yerini almasıyla başlar. Sabancı Vakfı, 2017 yılından beri yürüttüğü Davetli Hibe programı ile de Engelli Hakları, Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler, Mülteci Hakları ve Öğretmenlerin Güçlendirilmesi alanlarına odaklandı.

Ayrıntılı Bilgi: http://www.sabancivakfi.org/tr/sosyal-degisim/hibe-programlari

Web Sitesi: http://www.sabancivakfi.org/

İletişim

E-posta: [email protected] 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024