Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Sivil Düşün AB Programı

Güncelleme Tarihi
Sivil Düşün AB Programı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun aktivistlerin, sivil toplum örgütleri, ağlar ve platformlarının gereksinimlerine cevap vermek üzere tasarladığı yenilikçi, esnek ve katılımcı bir Avrupa Birliği sivil toplum destek programıdır.
Konu:
Fon Veren:
Avrupa Birliği

Program Hakkında

Sivil Düşün AB Programı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun aktivistlerin, sivil toplum örgütleri, ağlar ve platformlarının gereksinimlerine cevap vermek üzere tasarladığı yenilikçi, esnek ve katılımcı bir Avrupa Birliği sivil toplum destek programıdır.

Adil rekabet, fırsat eşitliği ve şeffaflık ilkelerini temel alan Sivil Düşün AB Programı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun 2010-11 tarihlerinde 11 ilde 730 sivil toplum temsilcisiyle gerçekleştirdiği danışma toplantılarından oluşan geniş kapsamlı çalışma sonucunda, sivil toplum örgütlerinin gereksinimlerinin belirlenmesiyle tasarlanmıştır. 

Öncelikli Alanlar

Hak temelli çalışmalar, katılımcı demokrasi yapıları ve değerlerinin geliştirilmesine katkıda bulunan çalışmalar.

Başvuru Hakkında 

Sivil Düşün, 5 ayrı başlıkta destek sağlamaktadır. Her bir başlık ulaşım, konaklama, mekan, çeviri, uzman vb. destekleri kapsar.

Aktivistler, dernekler, vakıflar, kar mamacı gütmeyen kooperatifler, ağlar ve platformlar, inisiyatifler, kent konseyleri, sendikalar, baroların hak alanında çalışan komisyonları ve üniversitelerin hak alanında çalışan sivil toplum birimleri başvuru yapabilir. Başvurunun toplam miktarı 5.000 Euroyu geçmemelidir. 

Etkinlik/Toplantı Desteği: Hak temelli konularda ağ oluşturma, işbirliği, eğitim ve savunuculuğa yönelik toplantı, seminer ve benzer etkinlikler düzenleyebilirsiniz. 

Örgütlenme Desteği: Sivil toplum örgütleri olarak, kurum içi kapasite geliştirme faaliyetleri ve koordinasyon toplantıları düzenleyebilirsiniz. 

Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği: Ağ oluşturma, işbirliği ve ortaklık girişimlerinin geliştirilmesi, savunuculuk faaliyetlerine yönelik çalışma ziyaretleri, atölye çalışmaları ve benzer etkinlikler düzenleyebilir, etkinliklere katılabilirsiniz.

Savunuculuk ve Kampanya Desteği: Savunuculuk, farkındalık ya da hak temelli çalışmalarınız için kampanya tasarım ve yönetimi desteğinden yararlanabilirsiniz.

İletişim Desteği: Örgütünüzün kapasitesini güçlendirmeye yönelik web sitesi tasarımı ve geliştirilmesi, görünürlük ve tanıtım malzemelerinin tasarımı ve içerik geliştirilmesi, veri ve arşiv yönetimi desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi: http://sivildusun.net/destekler/#1537869827578-dd659123-91ec

Web Sitesi: https://sivildusun.net/

İletişim

E-posta: [email protected]

http://sivildusun.net/iletisim/

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024