Ana içeriğe atla

Sivil Düşün'den Sivil Toplum Örgütleri İçin Eğitim Rehberleri

Sivil Düşün AB Programı, sivil toplum örgütlerinin ihtiyaç duyduğu yedi farklı başlıkta rehber yayınladı. Rehberler, işbirliği geliştirme, savunuculuk faaliyetleri, kaynak geliştirme, hak temelli çalışmalar için etkinlik rehberi, finans, iletişim stratejisi, web ve sosyal medya yönetimi başlıklarında hazırlandı.
Yayın Yılı:
2019
Konu:
Sivil Toplum Örgütleri
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Sivil Düşün
Share
Sivil Düşün AB Programı, sivil toplum örgütlerinin ihtiyaç duyduğu yedi farklı başlıkta rehber yayınladı.
 
İşbirliği geliştirme, savunuculuk faaliyetleri, kaynak geliştirme, hak temelli çalışmalar için etkinlik rehberi, finans, iletişim stratejisi, web ve sosyal medya yönetimi başlıklarında hazırlanan rehberlerin detayları şöyle;
 
STÖ'lerin kaynak arayışında hangi strateji ve paydaşlarla çalışabilecekleri; bağışçı ve destekçilerle iletişim kurma teknikleri, en güncel fon ve hibe olanakları Kaynak Geliştirme ve Yenilikçi Uygulamalar Rehberi'nde yer alırken, savunuculuk ve kampanya çalışmalarıyla ilgili her türlü bilgiyi Değişimin Anahtarı Savunuculuk Rehberi'nde bulmak mümkün.
 
Ağ oluşturma çalışmaları için yol haritası, iş birliği modelleri, sivil toplumun kamu, özel sektör ve diğer STÖ’lerle ortaklık kurması için pratik bilgiler Sivil Toplum Aktörleri Arasında İş Birliği Rehberi'nde anlatılıyor. STÖ'ler için Finans rehberinde ise satın alma ilkeleri yer alıyor.
 
Web ve Sosyal Medya Yönetimi Rehberi'nde web sitelerinde kullanılabilecek araçlar, sosyal medya paylaşımlarında dikkat edilecekler, web ve sosyal medya yönetimi için faydalı linkler yer alıyor. 
 
Tüm iletişim araçları için temel ipuçları, sivil toplum çalışmalarının yaygınlaşması için öneriler, etki yaratacak içerik yönetiminin aşamaları ise İletişim Stratejisi ve Araçları Rehberi'nde anlatılıyor. 
 
STÖ'lerin etkinliklerini planlamasına yardımcı olmak için ise Sivil Toplum ve Hak Temelli Çalışmalar için Etkinlik Yönetimi Rehberi hazırlandı. 
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024