Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Uluslararası Özel Girişim Merkezi

Güncelleme Tarihi
18.11.2020
CIPE, ticaret odaları, işveren federasyonları, ticaret birlikleri ve özel girişim odaklı araştırma grupları gibi hükümet-dışı ticari kuruluşlara dünya çapında hibe şeklinde mali destek sağlayan, kâr amacı gütmeyen, bir özel sektör kuruluşudur.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

CIPE, ticaret odaları, işveren federasyonları, ticaret birlikleri ve özel girişim odaklı araştırma grupları gibi hükümet-dışı ticari kuruluşlara dünya çapında hibe şeklinde mali destek sağlayan, kâr amacı gütmeyen, bir özel sektör kuruluşudur. CIPE’nin amacı, özel girişim kurallarını ve demokratik gelişime katkıda bulunan kuruluşları desteklemektir.

Öncelikli Alanlar

Girişimcilik ve strateji.

Başvuru Hakkında

CIPE ticari girişimlere, yatırım ve ticareti artırımına, siyasi etkinliklere fon sağlamaz. CIPE sınırlayıcı program kategorilerine bağlı kalmaz; dünyanın her tarafından kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan gelen hibe tekliflerini değerlendirmeye alır. Başvuru yapacak kuruluşların önce iletişim adresine 2-3 sayfalık projeyi açıklayan kısa bir özet göndermesi gerekmektedir. Bu ön başvuruya olumlu yanıt verilmesi dâhilinde, internet sitelerinde yer alan hibe başvuru ve kuruluş bilgi formu doldurulur. Resmi teklifleri gözden geçirme süresi en fazla 6 aydır.

CIPE İcra Kurulu bütün teklifleri değerlendirmeye tabi tutarak onay veya ret için tavsiyede bulunur. Kurul, bir yıl içerisinde dört kez toplanır. İnceleme süreci sonunda başvuran kuruma hibenin verildiğine ilişkin ilgili dokümanlar veya ret cevabı gönderilir. Kurumun destekleyeceği projelerin sürdürülebilir olmasının hedeflenmesi, tek kaynağa dayanmıyor olması, istenen desteğin başvuru sahibi kurumun yıllık mali hacminin %25-30’unu geçmiyor olması beklenmektedir. 

Ayrıntılı Bilgi: http://www.cipe.org/get-involved

Web Sitesi: https://www.cipe.org/

İletişim

E-posta: [email protected] 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Eylül 2023

28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1