Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Kalkınmada Sivil Toplum (CISU)

Güncelleme Tarihi
Kalkınmada Sivil Toplum (CISU) kurumların küresel çapta sivil toplum çalışmalarında yer alabilmelerini sağlayan Danimarka’nın en geniş kurumsal üyelik tabanlı örgütüdür.
Konu:
Fon Veren:
Alternatif Fon Kaynakları

Ülke

Danimarka

Kurum Hakkında

CISU kurumların küresel çapta sivil toplum çalışmalarında yer alabilmelerini sağlayan Danimarka’nın en geniş kurumsal üyelik tabanlı örgütüdür.

Danimarka Dışişleri Bakanlığı tarafından fonlanan ve CISU tarafından yönetilen “Sivil Toplum Fonu - Civil Society Fund” Danimarka’daki STÖ’ler ile diğer ülkelerdeki STÖ’lerin ortaklığında yürütülen projelere destek sağlar.

Başvuru hakkında

“Sivil Toplum Fonu - Civil Society Fund” nunda tematik alan sınırlaması bulunmamaktadır. Fon Danimarka’da yer alan taban örgütlerinin ve STÖ’lerin başvurularına açık olmasına rağmen, başvuruda bulunup proje yürütmeye hak kazanan Danimarka STÖ’lerinin projelerin yürütüleceği ülkelerde ki (Türkiye'de dahil) STÖ’lerle ortaklıklar kurması zorunlu tutulmaktadır.

CISU’ya üye olan hem dünyadaki hem de Danimarka’daki STÖ’lerin listesine https://cisu.dk/en/cisu-in-the-world/cisu-member-organisations/ linkinden ulaşılabilir.

Öncelikli Alanlar

CISU tarafından yönetilen“Sivil Toplum Fonu - Civil Society Fund” nunda tematik alan sınırlaması bulunmamaktadır.

Ayrıntılı Bilgi: https://cisu.dk/en/funding/civil-society-fund/
 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024