Ana içeriğe atla
Image
gelecekte neyi değiştirmek istiyorsunuz?
Share

Geleceği Konuşmak İçin Dijital Battaniye Örüyoruz

Sizi gelecekte nasıl bir dünya hayal ettiğimizi ve neleri değiştirmek istediğimizi konuşmaya davet ediyoruz. Gelin, değişim hayallerinizi bizimle paylaşın ve öreceğimiz dijital battaniyenin bir parçası olun.

Yangınlarla, depremlerle, aşırı iklim olaylarıyla başlayan ve koronavirüs kriziyle birlikte hayatımızı değiştiren 2020 biterken hem bu yılı uğurlamak hem de gelecek yılla birlikte neler hayal ettiğimizi konuşmak için çevrim içi bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlik öncesinde ise sizi geleceğe dair fikirlerinizi ve hayallerinizi anlatabileceğiniz dijital battaniyeye katkı sunmaya davet ediyoruz.

Pandemi sonrası yeni dünyada geleceği nasıl kurgulayabileceğimizin hayalini birlikte kurabileceğimiz bir araç olarak kurguladığımız dijital battaniyede siz de olmak isterseniz, en fazla 1 dakikalık bir video ile “STÖ olarak gelecekte neyi değiştirmek istediğinizi” bize anlatabilirsiniz. Biz, sizlerden gelen bu videolarla “Değişim Battaniyesi” adı verdiğimiz video kolaj çalışması yapacağız ve bu çalışmayı Aralık ayında düzenleyeceğimiz çevrim içi etkinlikte herkesle paylaşacağız. Çevrimiçi düzenleyeceğimiz bu buluşmanın hazırlıkları tamamlandığında davetiyesini almış olacaksınız. Ayrıca etkinlikten haberdar olmak için web sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Geleceğe dair hayallerimiz ve değiştirmek istediğimiz başlıklar çok çeşitli, ancak biz size fikir vermesi için birkaç örnek sunmak istedik.  “Gelecekte iklim düşmanı politikaların değişmesini istiyoruz” “Gelecekte hayvanları koruyamayan yasaların değişmesini istiyoruz” “Gelecekte çocuk haklarını dikkate almayan yönetimleri değiştirmek istiyoruz” gibi… Gelecekteki değişim hayalinizi sunmak için nasıl bir video hazırlayacağınıza dair fikir vermesi için bir de video hazırladık. Bu örnek videonun çekim için size yardımcı olacağını umuyoruz.

Gelin, gelecekte nasıl bir dünya hayal ettiğimizi, nasıl bir gelecek kurguladığımızı konuşmaya “gelecekte neyi değiştirmek istediğimizi” yanıtlayarak başlayalım. 

Siz de değişim hayallerinizi bizimle paylaşmak isterseniz 15 Aralık 2020 saat 17.00’ye kadar buradaki formu doldurabilir ve yine bu dokümana bizimle paylaşmak istediğiniz videonuzu yükleyebilirsiniz.

Kapanış etkinliğine ve video hazırlamaya dair burada yanıtlayamadığımız sorularınız varsa bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim