Ana içeriğe atla
Image
Sivil Sohbet
Share

İlham Veren Hikayeler için Sivil Sohbetler Programına Davetlisiniz

Üç yıldır devam eden STÖ Kaynak Merkezi Projesinin sonuna geldiğimiz  bugünlerde sivil alandan ilham veren hikayeleri konuşmak için, 25 Aralık 2020 Cuma günü Sivil Sohbetler Programında buluşuyoruz. Sivil Sohbetler, Youtube ve Instagram hesaplarımızdan canlı olarak yayınlanacak.  

Bundan tam üç yıl önce yola koyulduğumuz ve pek çok hikâye biriktirdiğimiz STÖ Kaynak Merkezi Projesinin “şimdilik” sonuna yaklaşıyoruz.

Örgütlerin güçlenmelerini sağlamak, etkilerini arttırmak, politika yapma ve savunuculuk kapasitelerini desteklemek amacıyla 15 yılı aşkın süredir çalışma yürüttüğümüz bu alanda, birlikte öğrenmenin ve deneyimlerimizi paylaşarak yol almanın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görmeye ve öğrenmeye devam ediyoruz.

Şimdi bu ara durakta, deneyimleri birlikte konuşmanın ve birbirimizden ilham almanın bir kez daha tam zamanı…

Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında, “İlham veren örgütlerin hikayelerini” dinlemek için sizleri 25 Aralık 2020 Cuma günü yayınlayacağımız Sivil Sohbetler Programına davet ediyoruz.

Emrak Ablak’ın hazırladığı ‘Sivil Hikayeler’ video çizgi romanının ilk gösterimi yapılacak

Moderatörlüğünü Özel Oytun Türkoğlu’nun yapacağı Sivil Sohbetler’de video çizgi romanların Türkiye’deki tanınan temsilcilerinden biri olan karikatürist Emrah Ablak tarafından hazırlanan “Sivil Hikayeler” adlı video çizgi romanların ilk gösterimi yapılacak.

Sivil Hikayeler çalışması kapsamında Ankara’dan Diyarbakır’a, Gaziantep’ten İzmir’e, İstanbul’dan Van’a farklı alanlarda çalışma yürüten 13 sivil toplum örgütünün hikayesi anlatıldı.

İlham veren konuklar aramızda olacak

Sivil Sohbetler Programında başarılarıyla ilham veren konuklar da yer alacak. Programa yaratıcı kadın girişimci Gizem Aytaç, sanatçı Zeren Göktan, Uluslararası Bilim Kadınları Ödülü sahibi bilim insanı Bilge Demirköz ve Türkiye’nin blues seslerinden Göksenin Tuncalı katılacak.

İçinden geçtiğimiz zor günlerde değiştirme ve iyilik gücüne inandığımız sivil toplum örgütlerinin hikayelerini dinleyeceğimiz ve sivil alandan ilham veren konuklarımızın katılacağı Sivil Sohbetler Programı 25 Aralık 2020 Cuma günü saat 21.00’de FacebookYoutube ve Instagram hesaplarımızdan canlı yayınlanacak.

İlgili Eğitim