Ana içeriğe atla
Image
kalem
Share

İnanç Özgürlüğü Girişimi Din, İnanç veya İnançsızlık Temelli Nefret Suçları Bildirim Çağrısı

05.04.2022
İnanç Özgürlüğü Girişimi (İOG) din, inanç veya inançsızlık temelli nefret suçlarıyla ilgili izleme yapmaya devam ediyor. Siz de nefret suçu bildirimlerinizi form aracılığıyla İOG’a ulaştırabilirsiniz.

Haberdar olduğunuz, 2021 yılından yaşanan ve din veya inanç topluluklarını veya inançsızları hedef alan nefret suçlarıyla ilgili detayları İOG’a 20 Nisan 2022 tarihine kadar, form aracılığıyla iletebilirsiniz.

Din, inanç veya inançsızlık temelli nefret suçu bildirimi buradaki linkten yapabilirsiniz.

Formu kullanmadan da bildirimde bulunmak isterseniz kuruma [email protected] adresinden nefret suçlarıyla ilgili detayları ulaştırabilirsiniz. Girişim, yalnızca 2021 için değil 2022 yılı için de izlemeyi sürdürüyor. Dolayısıyla form 20 Nisan tarihinden sonra da erişilebilir olacak.

İnanç Özgürlüğü Girişimi, nefret suçlarıyla mücadele için bu suçların görünürlüğünü artırmak amacıyla, Türkiye’de Din veya İnanç Temelli Nefret Suçları 2020 raporunu yayımlamıştı. Ayrıca raporlanan veriler uluslararası insan hakları izleme mekanizmalarıyla paylaşılarak önemli bir savunuculuk aracı olarak kullanılıyor.

inanç özgürlüğü girişimi
İlgili Eğitim