Ana içeriğe atla
Image
stgm
Share

Kaynak Geliştirme Temel Konuları Eğitim Video Serisi Yayında

UNFPA ortaklığında yürüttüğümüz Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerin Önlenmesi Alanında Çalışan Sivil Toplum Örgütlerinin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi-I kapsamında hazırladığımız "Kaynak Geliştirme Temel Konuları" başlıklı eğitim video serisi yayında.

Ebru Tiftikcioğlu'nun hazırlayıp sunduğu “Kaynak Geliştirme Temel Konuları” başlıklı video serisinde STÖ’lerin kaynak yönetimi başlığında ihtiyaç duyabilecekleri temel bilgiler sunuluyor. 

Ebru Tiftikcioğlu kimdir?
Kaynak geliştirmeye 1997 yılında Greenpeace Akdeniz’de başladı. Sonrasında Türkiye, İsrail, Lübnan ve Malta ülkelerini içeren Greenpeace Akdeniz’in Kaynak Geliştirme Direktörlüğünü üstlendi. Yüz yüze Projesini Türkiye’de başlattı. 

Uluslararası Af Örgütü için, Portekiz, Polonya, Şili, İsrail, Yunanistan gibi pek çok ülkede kaynak geliştirme pilot projeleri yürüttü. 2008-2009 yıllarında İKSV Bienal Departmanı’nda 11. İstanbul Bienali’nin Uluslararası İlişkiler ve Fonlar sorumluğunu üstlendi. 2011-2012 yıllarında Af Örgütü Türkiye’nin kaynak geliştirme çalışmalarını başlattı. UNICEF, WWF gibi pek çok uluslararası STÖ’de çalışmanın yanı sıra, pek çok STÖ için mentorluk ve eğitmenlik yaptı.

Fundraising Okulu’nun, Resource Alliance Fundraising School işbirliği ile gerçekleştirdiği 8 haftalık Kaynak Geliştirme Sertifika Programı’nın, 2013-2020 yılları arasındaki altı döneminde yer aldı. Strateji Modül Liderliği'nin yanı sıra Destekçi İlişkileri ve Performans Ölçümleme konularında eğitimler verdi.

Kaynak Geliştirmenin Çerçevesi ve Temel Noktaları

 

Bireysel ve Kurumsal Kaynak Geliştirme Araçlarının Kısa Tanıtımı

Kaynak Geliştirmede Destekçi İlişkileri ve Veritabanının Önemi

 

İlgili Eğitim