Ana içeriğe atla
Image
Herkese Lazım Dersler
Share

104 - İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk

Hakkında

İletişim temelli katılım ve savunuculuk, hak temelli çalışma odaklı örgütlerin değişim yaratmasının en güçlü yollarından biridir. İletişim başarılı olduğunda, bir örgüt daha büyük bir etki elde edebilir. İletişim, açık düşünme, beceri ve planlama gerektiren öngörülemeyen bir maceradır. 

İletişim temelli katılım ve savunuculuk, karar alma süreçlerinde yer almak, hükümetlerin politikaları üzerinde etki yaratmak veya üyelerin, gönüllülerin, tabanın davranışlarını değiştirmesini savunmak şeklinde gerçekleşir. 104- İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk katılım ve savunuculuğun temel kavramlarını, nasıl, kiminle ve neden gerçekleştiğini, kullanılan araçları ve birtakım taktikleri ve stratejileri öğrenmek için tasarlandı.

Neler Öğreneceksiniz?
  • Savunuculuk kavramının nasıl ortaya çıktığını ve bugün geldiği noktayı kavrayacaksınız,
  • Savunuculuk yapabilmek için paydaşlarımızı nasıl belirleyebileceğimizi öğreneceksiniz,
  • Politika önerisinin ne olduğu ve nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaksınız.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 104-İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 20-21-22 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 104-İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk'a sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli.

Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim