Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

202 - Proje Döngüsü Yönetimi

Hakkında

202-Proje Döngüsü Yönetimi yüz yüze programı, proje planlama ve geliştirme süreçlerinde bir analiz ve tasarlama aracı olarak karşımıza çıkan Mantıksal Çerçeve Matrisi’nin örgütümüzün proje hazırlık süreçlerinde nasıl kullanılacağını ve Matrisin döngüsel yönetim yaklaşımı ile olan ilişkisini ele almak için tasarlandı.

Proje kavramı ile yeni tanışacak olanlar için proje planlaması ve yönetimine dair temel bilgileri de içeren bu program aynı zamanda daha önce proje yürütmüş ve yürütmekte olanlar için de bilgilerini tazeleme fırsatı sunuyor.
 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Döngüsel yönetim yaklaşımını,
  • Program, proje, hibe, faaliyet kavramlarını ve aralarındaki farkları,
  • Mantıksal Çerçeve Yaklaşımının güçlü ve zayıf yönleri, artıları ve eksileri ile Mantıksal Çerçeve Yaklaşımının analiz ve planlama süreçlerine sağladığı faydaları
  • Temel analizleri ve sonucunda ortaya çıkan Neden-Sonuç Zincirinin mantıksal çerçeve matrisi ile ilişkisini,
  • Varsayımlar ve Riskler kavramlarını, bunların mantıksal çerçeve matrisi ile ilişkisini,  
  • Bir projenin hedeflerine uygun faaliyet planı ve bütçe hazırlamayı,
  • Gösterge ve Doğrulama Kaynaklarının nasıl belirleneceğini.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 202 - Proje Döngüsü Yönetimi için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 12-13-14 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 202 - Proje Döngüsü Yönetimi'ne sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli.

Takvime al
Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim