Ana içeriğe atla
Image
Stok savunucu
Share

502 - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ana Akımlaştırma

Hakkında

Günümüzde toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve ayrımcılık istihdam, eğitim, siyasal ve toplumsal katılım gibi pek çok alanda kendisini göstermeye devam ediyor. Dünya genelinde uzun mücadeleler sonucunda elde edilen birçok kazanımın ya tehdit altında olduğunu ya da uygulanmasında büyük zorluklar yaşandığını gözlemliyoruz.

502-Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ana Akımlaştırma başlığı bu noktadan yola çıkarak tasarlandı. Bu doğrultuda toplumsal cinsiyeti diğer toplumsal eşitsizliklerle kesişen bir kategori olarak ele alıp kendi örgütlerimizin iç işleyişinde, yürüttüğümüz proje ve programlarda eşitliği hayata geçirecek ve sürdürülebilir kılacak adımlar atabilmemize yönelik somut öneriler içeriyor. 

502- Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ana Akımlaştırma ders içeriği, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından Sivil Toplum Aracı (CSF) kapsamında desteklenen "Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi" projesi ortaklarından Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) tarafından hazırlanmıştır.

Neler Öğreneceksiniz?
  • Toplumsal cinsiyeti ve etrafında şekillenen temel kavramları ve tartışmaları,
  • Toplumsal cinsiyet eşitliğini ana akımlaştırma sürecinde örgüt içi düzenlemeler ile bu düzenlemeleri sürdürülebilir ve kurumsal hale getirecek toplumsal cinsiyet eşitliği duyarlı belgeler oluşturmayı,
  • Toplumsal cinsiyete duyarlı izlemenin veri temelli olarak hangi araçlarla yapılabileceğini,
  • Farklı hak alanlarında toplumsal cinsiyet eşitliği duyarlı izleme yapmayı ve toplanan verilerin yapılan savunuculuk faaliyetlerinde nasıl kullanılacağını,
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 502 - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ana Akımlaştırma için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 27-28-29 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 502 - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ana Akımlaştırma'ya çevrimiçi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli. 

Takvime al
Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim