Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

Herkes Plan Sever

Yüz Yüze Buluşma
Genel Bilgi

Durum analizi, değerlendirme, hedef ağacı, izleme, mantıksal çerçeve, proje döngüsü, planlama, stratejik plan, gösterge, paydaş analizi, etki, sorun ağacı… Herkes Plan Sever bunları ve daha birçok benzer kavramı içeren stratejik yönetim yaklaşımını öğrenmek, hatırlamak ve uygulamak isteyen herkes için tasarlandı. 

Stratejik yönetim bir örgütün amaç ve hedeflerine ulaşması için ihtiyaçlarının, içinde bulunduğu ortamın, faaliyetlerinin ve projelerinin sürekli olarak analizi, planlanması, izlenmesi ve değerlendirilmesi süreci. İçerisinde devindiğimiz sivil alandaki değişiklikler, yaratmak istediğimiz değişime biraz daha ulaşmamız için stratejilerimizi, faaliyetlerimizi ve projelerimizi sürekli olarak değerlendirmemizi gerektiriyor. İşte stratejik yönetim süreci mevcut durumumuzu değerlendirmemize, stratejiler belirlememize bunları uygulamaya koymamıza ve uygulanan yönetim stratejilerinin etkinliğini analiz etmemize yardım eder. 

Herkes Plan Sever, 4 başlıktan oluşuyor. Her bir başlık birbirinden bağımsız ama bir o kadar da birbirini destekleyecek şekilde kurgulandı. İstediğiniz konudan başlayabilir, istediğiniz hızda ilerleyebilirsiniz.

Herkes Plan Sever katılımcıların sahadaki pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış, 4 ay süren süren bir kapasite güçlendirme programı. Yaparak öğrenme ve yetişkin eğitimi yaklaşımına dayalı olarak örgütsel kapasitenin merkezinde yer alan konu ve kavramları deneyimleme ve üzerine düşünme fırsatı veriyor.

Takvime al
Neler Öğreneceksiniz?

Herkes Plan Sever içerisinde,

  • Durum, paydaş, sorun, hedef, strateji, faaliyet, bütçe ve kaynak gibi temel analiz kavramlarını ve analiz yöntemlerini öğreneceksiniz, 
  • Temel analizlerin planlama ile olan ilişkisini kavrayacak, planlama becerilerinizi geliştireceksiniz,
  • Proje yönetimi bileşenlerini ve aralarındaki ilişkiyi kavrayacak, proje yönetme becerilerinizi arttıracaksınız,
  • İzleme ve değerlendirme kavramlarını tanımlayacak, izleme ve değerlendirme süreçler, içerisindeki bileşenleri öğrenecek, farklı düzeylerdeki izleme ve değerlendirme faaliyetleri hakkında bilgi edineceksiniz.
Kimin için?

Stratejik yönetim kavramıyla tanışmak isteyen bireyler, bir sivil toplum örgütünün planlama ve yönetim süreçlerinde yer alan ve stratejik yönetim yaklaşımını uygulama konusunda bilgi ve becerisini arttırmak isteyen aktivistler, gönüllüler, çalışanlar Herkes Plan Sever’e katılabilir. Programı takip edebilmek için ele alınan konu başlıklarına ait herhangi bir temel bilgi ve beceriye ihtiyaç yok.

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Herkes Plan Sever yüz yüze programı için 4 ay boyunca, ayda 3 gün ayırmanız yeterli.

10-11-12 Ocak 2024 - 201 - Stratejik Plan Yönetimi
7-8-9 Şubat 2024 - 202 - Proje Döngüsü Yönetimi
6-7-8 Mart 2024 - 203 - İzleme ve Değerlendirme
3-4-5 Nisan 2024 - 204 - Proje Yönetimi

Nasıl Katılabilirsiniz?

Eğer Herkes Plan Sever’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız “Başvur” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Programa son başvuru tarihi 24 Aralık 2023 Pazar saat 23:59. 

Herkes Plan Sever yüz yüze programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Dijital Öğrenme Platformu’nda yer alan Herkes Plan Sever’e ait çevrim içi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Dijital Öğrenme Platformu’ndaki çevrim içi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda temsil ettiğiniz örgütünüzün yönetim yapısından tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Herkes Plan Sever'i çevrim içi almak isterseniz, “Çevrim İçi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli.

Katılım Belgesi

Herkes Plan Sever programı sonunda adınıza düzenlenmiş, imzalı ve basılı bir “Katılım Belgesi” alacaksınız.

Takvime al
Eğitim Detayları
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Takvim
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim