Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

Herkes Plan Sever

Yüz Yüze Okul
Genel Bilgi

STOK Herkes Plan Sever yüz yüze eğitim programı Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında düzenlenmektedir.

Uzun dönemli eğitim programı olan Herkes Plan Sever stratejik yönetim yaklaşımını öğrenmek, hatırlamak ve uygulamak isteyen STÖ temsilcileri için tasarlandı. Herkes Plan Sever içerisinde durum analizi, değerlendirme, hedef ağacı, izleme, mantıksal çerçeve, proje döngüsü, planlama, stratejik plan, gösterge, paydaş analizi, proje yönetimi, sorun ağacı, bütçe yönetimi, hibeler ele alacağımız kavramlardan sadece birkaç tanesi…

Örgütlerle 4 ay boyunca çeşitli derslerle bir araya geleceğimiz bu uzun dönemli eğitim programında her bir ders içeriğini birbirini destekleyecek şekilde tasarladık. Dersler, katılımcıların pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir kapasite güçlendirme yaklaşımıyla hazırlandı.  

8-9-10 Mart 2023 201- Stratejik Plan Yönetimi
12-13-14 Nisan 2023 202- Proje Döngüsü Yönetimi 
10-11-12 Mayıs 2023 203- İzleme ve Değerlendirme
14-15-16 Haziran 2023 204- Proje Yönetimi

 

Mart-Haziran 2023 arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir  ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerekiyor. 

Yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacak olan eğitime son başvuru tarihi 19 Şubat 2023 Pazar saat 23:59.

Herkes Plan Sever yüz yüze eğitim programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Öğrenme Platformu’nda yer alan çevrimiçi dersleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Programına Al
Ne Öğreneceksiniz?

Herkes Plan Sever içinde;

  • Durum, paydaş, sorun, hedef, strateji, faaliyet, bütçe ve kaynak gibi temel analiz kavramlarını öğreneceksiniz
  • Temel analizlerin Stratejik Planlama ile olan ilişkisini kavrayacak, planlama becerilerinizi geliştireceksiniz.
  • Proje Döngüsü Yönetimi ile ilgili temel kavramları, mantıksal çerçeve yaklaşımını, faaliyet planı ve bütçe hazırlığını uygulamalı olarak öğrenecek, bir projenin sürdürülebilirliği, izlenmesi ve değerlendirilmesi için gerekli bilgileri edineceksiniz. 
  • İzleme ve değerlendirme kavramlarını tanımlayacak, izleme ve değerlendirme süreçleri, içerisindeki bileşenleri öğrenecek, farklı düzeylerdeki izleme ve değerlendirme faaliyetleri hakkında bilgi edineceksiniz. 
  • Proje yönetimi bileşenlerini ve aralarındaki ilişkiyi kavrayacak, kavram-zaman-kaynak yönetimi konusunda bilgileriniz artacak ve proje yönetme becerilerinizi geliştireceksiniz. 
Kimin için?

Stratejik yönetim kavramıyla tanışmak isteyen bireyler, bir sivil toplum örgütünün planlama ve yönetim süreçlerinde yer alan ve stratejik yönetim yaklaşımını uygulama konusunda bilgi ve becerisini arttırmak isteyen aktivistler, gönüllüler, çalışanlar Herkes Plan Sever’e katılabilir. 

Programı takip edebilmek için ele alınan konu başlıklarına ait herhangi bir temel bilgi ve beceriye ihtiyaç yok. İhtiyacınız olan tek şey eğitim öncesinde sizin için hazırlanmış olan dijital içerikleri izlemek, dinlemek, okumak ve dijital alıştırmaları yapmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar, tablet ya da mobil telefon. 

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Herkes Plan Sever'in yüz yüze eğitim programına katılmak isterseniz Mart-Haziran 2023 tarihleri arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerekiyor.

Herkes Plan Sever eğitim programını dijitalde takip etmek isterseniz derslere kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, dersleri kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz haftada 1,5-2 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. “Herkes Plan Sever” içerisinde yer alan video içerikler 4 saat; okuma materyalleri ise 3 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 7 saat.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Herkes Plan Sever’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olup, ondan sonra adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır.  

Son başvuru tarihi  19 Şubat 2023 Pazar saat 23:59. 

Son başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

Katılım Belgesi

“Herkes Plan Sever” programı içerisinde yer alan her bir başlığı  tamamladığınızda sistem otomatik olarak size bir dijital “Bitirme Rozeti” verecek. Program sonunda 4 adet dijital bitirme rozetini elde ettiğinizde sistem size adınıza düzenlenmiş dijital bir “Katılım Belgesi”ni sisteme kayıt yaptırırken kullandığınız e-posta adresinize gönderecek. 

Programına Al
Eğitim Detayları
Süre
7 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitim Takvimi
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim