Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

Herkes Plan Sever

Yüz Yüze Okul
Genel Bilgi

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında STOK Herkes Dijital Sever’in yüz yüze eğitim programına başlıyoruz. 

Son başvuru tarihi 14 Ekim 2022 Cuma saat 23:59.  Herkes Plan Sever yüz yüze eğitim programı yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacaktır.

Uzun dönemli eğitim programı olan Herkes Plan Sever stratejik yönetim yaklaşımını öğrenmek, hatırlamak ve uygulamak isteyen STÖ temsilcileri için tasarlandı. Herkes Plan Sever içerisinde durum analizi, değerlendirme, hedef ağacı, izleme, mantıksal çerçeve, proje döngüsü, planlama, stratejik plan, gösterge, paydaş analizi, proje yönetimi, sorun ağacı, bütçe yönetimi, hibeler ele alacağımız kavramlardan sadece birkaç tanesi…

Örgütlerle 4 ay boyunca çeşitli derslerle bir araya geleceğimiz bu uzun dönemli eğitim programında her bir ders içeriğini birbirini destekleyecek şekilde tasarladık. Dersler, katılımcıların pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir kapasite güçlendirme yaklaşımıyla hazırlandı. 

Ekim 2022 - Ocak 2023 tarihleri arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir  ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerekiyor. 

26-27-28 Ekim 2022 201- Stratejik Plan Yönetimi
24-25-26 Kasım 2022 202- İzleme ve Değerlendirme
21-22-23 Aralık 2022 203- Proje Döngüsü Yönetimi 
25-26-27 Ocak 2023 204- Proje Yönetimi

Herkes Plan Sever yüz yüze eğitim programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Öğrenme Platformu’nda yer alan çevrimiçi dersleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Programına Al
Ne Öğreneceksiniz?

Herkes Plan Sever içinde;

  • Durum, paydaş, sorun, hedef, strateji, faaliyet, bütçe ve kaynak gibi temel analiz kavramlarını öğreneceksiniz
  • Temel analizlerin Stratejik Planlama ile olan ilişkisini kavrayacak, planlama becerilerinizi geliştireceksiniz.
  • Proje Döngüsü Yönetimi ile ilgili temel kavramları, mantıksal çerçeve yaklaşımını, faaliyet planı ve bütçe hazırlığını uygulamalı olarak öğrenecek, bir projenin sürdürülebilirliği, izlenmesi ve değerlendirilmesi için gerekli bilgileri edineceksiniz. 
  • Proje yönetimi bileşenlerini ve aralarındaki ilişkiyi kavrayacak, kavram-zaman-kaynak yönetimi konusunda bilgileriniz artacak ve proje yönetme becerilerinizi geliştireceksiniz. 
  • İzleme ve değerlendirme kavramlarını tanımlayacak, izleme ve değerlendirme süreçleri, içerisindeki bileşenleri öğrenecek, farklı düzeylerdeki izleme ve değerlendirme faaliyetleri hakkında bilgi edineceksiniz. 
Kimin için?

Stratejik yönetim kavramıyla tanışmak isteyen bireyler, bir sivil toplum örgütünün planlama ve yönetim süreçlerinde yer alan ve stratejik yönetim yaklaşımını uygulama konusunda bilgi ve becerisini arttırmak isteyen aktivistler, gönüllüler, çalışanlar Herkes Plan Sever’e katılabilir. 

Programı takip edebilmek için ele alınan konu başlıklarına ait herhangi bir temel bilgi ve beceriye ihtiyaç yok. İhtiyacınız olan tek şey sizin için hazırlanmış olan dijital içerikleri izlemek, dinlemek, okumak ve dijital alıştırmaları yapmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar, tablet ya da mobil telefon. 

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Dijital öğrenmenin en güzel yanlarından biri, öğrenme hızının öğrenen tarafından belirlenmesi olsa gerek. “Herkes Plan Sever” için belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. 

Bizim size önerimiz haftada 1,5-2 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. “Herkes Plan Sever” içerisinde yer alan video içerikler 4 saat; okuma materyalleri ise 3 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 7 saat.

Ekim 2022 - Ocak 2023 tarihleri arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerekiyor.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Herkes Plan Sever’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olup, ondan sonra adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır.  

Son başvuru tarihi  14 Ekim  2022 Cuma saat 23:59. 

Son başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

Katılım Belgesi

“Herkes Plan Sever” programı içerisinde yer alan her bir başlığı  tamamladığınızda sistem otomatik olarak size bir dijital “Bitirme Rozeti” verecek. Program sonunda 4 adet dijital bitirme rozetini elde ettiğinizde sistem size adınıza düzenlenmiş dijital bir “Katılım Belgesi”ni sisteme kayıt yaptırırken kullandığınız e-posta adresinize gönderecek. 

Programına Al
Eğitim Detayları
Süre
7 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitim Takvimi
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim