Ana içeriğe atla
Image
Sivil Topluma Giriş: Temel Kavramlar ve Beceriler Eğitimi
Share

Sivil Toplum Paylaşımları Ekranı'nın, 'Sivil mekanı yeniden inşa etmek: Yüzleri değiştirmek' başlıklı dördüncü paneli başlıyor.

Sivil toplum alanındaki güncel yaklaşımları, ihtiyaçları, sorunları ve tartışmaları ele alan çevrimiçi panel serisi "Sivil Toplum Ekran Paylaşıyor", "Sivil alanı yeniden inşa etmek: Yüzleri değiştirmek" başlıklı dördüncü panel ile devam ediyor.

Namibya'daki #ShutItAllDown protestolarında toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadele eden önde gelen aktivist Bertha Tobias, Boğaziçi Üniversitesi mezunu ve aynı zamanda aktivist Furkan Dabanıyastı, Rusya'daki siyasi zulüm mağdurlarını belgeleyen ve onlara yardım eden OVD-Info genel koordinatörü Leonid Drabkin ve San Diego Üniversitesi Joan B. Kroc Barış Çalışmaları Okulu'ndan bir akademisyen Philip Gamaghelyan, Ali Bayramoğlu moderatörlüğünde, taban hareketlerinin ve ağlarının sivil toplumu nasıl işleyebileceğini ve dönüştürebileceğini ve bu arayüzlerin sivil toplumun geleceğinde ılımlı bir rol oynayabileceğini tartışacak. 

  • Etkinlik 26 Mayıs'ta 18.30'da (UTC + 3) başlayacak. Türkçe, İngilizce ve Doğu Ermenice simültane çeviri yapılacaktır.
  • Paneller Vakfın YouTube, Facebook ve Twitter hesaplarından canlı yayınlanacaktır.
  • Zoom üzerinden yapılacak panelerde aktif olarak yer almak katılımcılara sorular sormak ve yan etkinliklere katılmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.
İlgili Eğitim