Ana içeriğe atla
Image
cuma_buluşması
Share

STGM Cuma Buluşmaları’na Davetlisiniz: "Blues ve Rock" hem konuşuyor hem dinliyoruz

Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen “Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projesi” kapsamında düzenlediğimiz Cuma Buluşmaları ile sivil toplum örgütleri için bir buluşma alanı yaratmaya devam ediyoruz. Nisan ayı konuğumuz Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemizde Sivil Toplum Teknik Uzmanı olarak görev alan Ozan Dinçer olacak.

26 Nisan 2024 Cuma günü düzenleyeceğimiz buluşmada Sivil Toplum Teknik Uzmanımız Ozan Dinçer ile "Blues ve Rock" müzik üzerine söyleşeceğiz. Buluşmamızla ilgilenen STÖ temsilcilerini de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Ne konuşacağız?

Müzik endüstrisinde önemli bir etki bırakan türlerden biri de Blues olarak kabul edilir. Blues'un içten ve samimi dokusundan, vokallerinin kendine has gırtlaksı havasına kadar Blues, bugün Rock'tan Caz'a sevdiğimiz birçok popüler müzik tarzının temel taşlarından biridir. Rock müzik ise özellikle II. Dünya Savaşı sonrasında sosyal yaşamı, bireylerdeki kültürel değişimlerle birlikte günlük yaşamı, modayı, toplumsal hareketleri hatta dili oldukça etkileyerek toplumsal değişim ve dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynadı.
Her iki türü de sosyal, kültürel ve politik yönleriyle ele alıp, 1930'lardan 1990'ların ortasına kadar olan tarihsel gelişimlerini konuşup, Ozan'ın sandığından çıkardığı örnekleri de dinleyeceğiz.

Buluşmamızla ilgilenen STÖ temsilcilerini aramızda görmekten mutluluk duyarız. Etkinlikte bizimle olmak isterseniz katılım durumunuzu [email protected] adresine e-posta atarak iletebilirsiniz.

Cuma Buluşması nerede ve ne zaman?

Etkinlik 26 Nisan 2024 Cuma günü saat 15.30-18.00 saatleri arasında Ankara'da bulunan ofisimizde gerçekleşecektir. 

Katılmak için tıklayın.

STGM Ofisi:  Barbaros Mah. Buğday Sok. 2/10, Çankaya

*Sadece STÖ temsilcilerinin katılımına açıktır. 

İlgili Eğitim