Ana içeriğe atla
Image
stgm
Share

STGM İletişim Z Raporu: 2023'te neler yaptık?

2023'ü bitirirken geçen senenin muhasebesine iletişim işlerinden başladık ve iletişim çalışmalarımızın dökümünü yaptık.

Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını web sitemizde yayınlıyoruz. Geçtiğimiz yıl yayınladığımız 605 içeriğin 331 tanesi sivil toplum örgütlerinin çalışmaları oldu. Yeni yılda çalışmalarız web sayfamızda yayınlanmasını isterseniz duyuru ve haberlerinizi [email protected] adresinden bize ulaştırabilirsiniz. 

Türkiye’de her yıl farklı hak alanlarında çalışma yürüten sivil toplum örgütleri çeşitli projeler üretiyor, saha araştırmaları yapıyor ve buralardaki gözlemlerini, deneyimlerini ve çalışmalarının sonuçlarını raporlarla kayıt altına alıyor. Geçtiğimiz yıl da sivil toplum örgütleri izlemeye, kayıt tutmaya, raporlamaya devam etti. STÖ'ler özellikle Şubat ayında yaşadığımız depremle sonrasında çok sayıda belge, rapor, bilgi notu üretti. 2023'te örgütlerin farklı başlıklarda hazırladığı 41 çalışmayı e-kütüphanemize ekledik. E-kütüphanedeki yayınları incelemek için tıklayın. 

Türkiye'deki STÖ'lerin kapasitelerinin güçlenlenmesine destek olmak için farklı çalışmalar yürütürken, sivil alana dair kaynak üretmeye çalışıyoruz. 2023'te istediğimiz kadar çok yayın yapamasak da 5 farklı doküman ürettik. STGM yayınlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Hibe çağrılarını bizimle takip edin

STÖ’lerin kaynak geliştirme çalışmalarına destek olmak üzere STÖ'lere yönelik dünyadan ve Türkiye’den fon imkanlarını düzenli olarak araştırıyor ve açık hibe yayınlıyoruz. 2023'te farklı alanlarda 78 hibe yayındık. Yeni yılda da bu çalışmamıza devam edeceğiz. Güncel hibe duyurularını buradan takip edebilirsiniz.

Stüdyomuzu aktif biçimde kullandık

Video kayıt stüdyomuzda geçtiğimiz yıl da STÖ'lerle video çalışmaları yaptık. Geçtiğimiz sene stüdyomuza 20 örgüt başvuru yaptı. Bu örgütlerden ikisi ile stüdyoda çekim gerçekleştirdik. Yine 1 örgüt ile de podcast kaydı aldık. Video ve podcast üretimleriniz için stüdyomuzu kullanmak isterseniz bu formu doldurabilirsiniz.

2023'te stüdyomuzu aktif biçimde kullandık. Buluşmalarımız, eğitimlerimiz için 15 video çalışması yaptık.

Kasım ayında İzmir'de gerçekleştirdiğimiz Sivil Sesler Festivali öncesinde ise erişilebilirlik, çocuk güvenliği, toplumsal cinsiyet eşitliği ve sürdürülebilirlik başlıklarında 7 video hazırladık. "Herkes için erişilebilir, çocukların güvenliğini ve katılımını önceleyen, toplumsal cinsiyet eşitliğini odağa alan ve tüm canlıların gözetildiği, doğa ile uyumlu bir etkinlik nasıl organize edilir?" sorusundan yola çıkarak hazırladığımız videoları buradan izleyebilirsiniz.

Kuşbakışı 2023: Sayılarla geçtiğimiz yıl

2023'te web sitemiz 113 bin kere görüntüleme aldı, günlük ortalama 1200 kişi web sayfamızı ziyaret etti.

Türkiye'nin sivil toplum gündemini haftalık olarak mailinize ulaştırmaya devam ettik. 2023'te 99 bülten gönderdik. Yine bizden haberleri de sizlere iki haftada sizlere ulaştırdık. 2023'te toplam 99 e-bülten gönderimi yaptık. E-posta listemize abone olmak isterseniz ana sayfanın en altında yer alan "E-Posta Listemize Katılın" bölümünü kullanabilirsiniz.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube ve Twitter’da 85 bine yakın takipçiye ulaştık. Youtube kanalımız 2 bin 800 aboneye ulaştı.Yine mesajlaşma uygulamalarıyla da size bildirim bıraktık. Telegram kanalımızda yaklaşık 600, WhatsApp kanalımızda ise 3 bini aşkın kişi bizden haber alıyor.

Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bizi takip etmek isterseniz hesaplarımız burada. 

Facebook - Twitter - Instagram - Linkedin - YouTube- Telegram- Whatsapp

Yeni senede iyi haberlerle görüşmek üzere!

İlgili Eğitim