Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

STOK Öğrenme Platformu Canlı Çevrim İçi Oturumları Başladı

Aralık ayında hayata geçirdiğimiz STOK Öğrenme Platformu'nda çevrimiçi oturumlarla bir araya gelmeye başladık.

İlk çevrimiçi buluşmamızı da "Sivil Topluma Genel Bir Bakış" başlığıyla geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma günü gerçekleştirdik. Ulaş Bayraktar'ın kolaylaştırıcılığındaki buluşmada sivil toplumdaki güncel konuları ve sivil toplumun müstakbel geleceğini konuştuk.

Buluşmanın ilk gününde STOK Çevrim İçi Öğrenme Platformu'nda "101 Sivil Topluma Genel Bir Bakış" modülünde yer alan başlıkların üzerinden geçerek,  sivil toplum kavramını insanın varoluş ve gelişim tarihinin süzgecinden anlamaya çalıştık. 

İkinci gün oturumunda ise Ulaş Bayraktar'ın konukları gıda güvenliği alanında savunuculuk yapan Bülent Şık ve gıda aktivisti Güneşin Aydemir oldu. Şık ve Aydemir ile sivil toplumu bir ekosistem olarak tanımlayıp tanımlayamayabileceğimizi, içinden geçtiğimiz yıkım sürecinin yeni mekanizmalar için ne gibi imkanlar sunduğunu ve bir onarım sürecinde sivil toplumun neler yapabileceğini üzerine konuştuk.

İlk buluşmanın son oturumunda ise Cengiz Çiftçi'nin moderatörlüğünde Türkiye'deki sivil toplumun gelişimini STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut'tan dinledik. 

 

İlgili Eğitim