Ana içeriğe atla
Image
gönüllü
Share

Sulukule Gönüllüleri Derneği Gönüllü Çağrısı

04.10.2022
2022 Ekim - 2023 Haziran döneminde İstanbul-Fatih’te bulunan 2 okulda, çocuklarla ve Karagümrük’teki dernek ofisinde çocuklar ve kadınlarla yürütülen atölyeler için kendilerini destekleyecek gönüllüler arıyorlar. 

Hangi çalışmalarda gönüllü ihtiyacı bulunuyor?

Spor ve Beden Hareketi Atölyesi

Okul içerisinde ve dernek binasında spor ve beden hareketlerini kullanarak gerçekleştirilen atölyelerle, risk altındaki çocukları beden farkındalığı, duyguları tanıma, iletişim ve empati gibi konularda güçlendirmeleri hedefleniyor.

Sanat Atölyesi

Okul içerisinde ve dernek binasında gerçekleştirilen sanat atölyesi ile çocukların kendilerini çeşitli yollarla ifade etmesini, ekip olma ve sosyal ilişkiler geliştirme gibi becerilerini güçlendirmeleri amaçlanıyor.

Masal Atölyesi 

Masal atölyesi ile çocukların masal karakterlerinin yaşadığı duygu durumları ve olay örgüleri ile kendi duygularını keşfetmelerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri hedefleniyor.

Kadın Çalışmaları

Karagümrük ve civarında yaşayan kadınlarla, akademik destek çalışmaları yürütülüyor ve onları kadın ve çocuk hakları gibi konularda güçlendirmeleri amaçlanıyor.

Fikir Kurulu 

Dernekteki çalışmalara katılmakta olan çocuklar, derneğin halihazırda yürüttüğü ve yeni başlayacağı çalışmaların içeriği, mekanın tasarımı gibi konularda görüşlerini tartışıp derneğe dair eleştiri ve önerilerini konuştukları bir çalışmadır.  

Kimler Başvurabilir? 

  • Dokuz aylık süre boyunca, hafta içi bir gün iki saatini ayırabilen,
  • Ayda bir kez gerçekleşecek eğitim ve değerlendirme toplantılarına düzenli katılmayı taahhüt eden,
  • Saha çalışması öncesinde 15-16 Ekim 2022, saat 10:30- 18:00 arası gerçekleşecek oryantasyon eğitimine katılmayı teyit eden,
  • 18-35 yaş arası, 
  • Risk altındaki çocuklarla çalışmaya istekli olan ve ayrımcılık, toplumsal cinsiyet, şiddetsiz iletişim konularında farkındalık ve güçlendirme çalışmalarına katkı sunmak isteyen herkes başvuru yapabilir. 

Başvuru Süreci Nasıl İlerleyecek?

Gerekli şartları yerine getiriyorsanız, aşağıdaki form üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz:

https://forms.gle/24U3qxq1xrRcWEj3A

Başvurular 6 Ekim 23:59’da sonlanacaktır. 

Olumlu-olumsuz sonuçlar 10-12 Ekim tarihleri arasında e-posta yoluyla iletilecektir. 

Gönüllülük süreciyle ilgili herhangi bir soru için gönüllü koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz: [email protected] 
 

İlgili Eğitim