Ana içeriğe atla
Image
TACSO
Share

TACSO Programı Kapsamında Üçüncü Taraflara Mali Destek Çalıştayına Katıldık

Batı Balkanlar ve Türkiye'deki Sivil Toplum Kuruluşlarına Teknik Yardım (TACSO) Programı kapsamında “Üçüncü Taraflara Mali Destek (FSTP)” çalıştayına katıldık. 6-7 Aralık 2022 tarihlerinde Belgrad'da düzenlenen toplantıda üçüncü taraflara mali destek uygulamalarına dair deneyimler aktarıldı.

Batı Balkanlar’dan ve Türkiye’den önemli FSTP aktörlerinin bir araya geldiği toplantıda, projelerin planlanması ve uygulanması, teknik ve yönetsel kapasite geliştirilmesi, kapasite geliştirme desteğinin tasarımı ve seçim, izleme ve raporlama prosedürlerinin oluşturulması üzerine konuşuldu. 

İki gün süren toplantının ilk gününde Genel Koordinatörümüz Tezcan Eralp Abay, vizyon, misyon ve stratejilerimizin bir parçası olarak bütüncül bir şekilde nasıl ele aldığımıza dair bilgi verdi.

TACSO

İkinci gün ise BİRLİKTE Kurumsal Destek Programımızın Proje Koordinatörü Tuğçe Bahadır Cankara, BİRLİKTE sürecini bir FSTP mekanizması olarak nasıl deneyimlediğimizi, organizasyonel öğrenme sürecine ve dahil olan organizasyonların sürdürülebilirliğine nasıl katkıda bulunduğunu paylaştı. Toplantıda Balkan bölgesinden ve Türkiye'den farklı vaka çalışmaları da toplantıda paylaşıldı.

TACSO2
İlgili Eğitim