Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

UN Women Kadının İnsan Hakları Savunucularına Yönelik Destek Paketi'ni Duyurdu

Birleşmiş Milletler (BM) ve Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları (INGO) ortakları, çatışma ve krizden etkilenen ülkelerdeki Kadın İnsan Hakları Savunucularını desteklemek için Barışı ve İnsani Yardım Fonu (WPHF) kapsamında hazırlanan Kadının İnsan Hakları Savunucularına (KİHS’ler) yönelik destek paketini açtı.

WPHF destek paketi, KİHS’lere iki tür mali destek imkânı sunuyor:

  • Savunuculuk Desteği (doğrudan lojistik yardım): Bireysel olarak veya bir delegasyon ile insan hakları ve barış süreçlerinin ilerletilmesi için düzenlenen toplantı ve etkinliklere veya ulusal, bölgesel ya da uluslararası düzeyde karar verme süreçlerine katılım için lojistik planlamanın yapılması ve giderlerin (ulaşım, vize bedeli, konaklama, tercüme, günlük harcırah, engelli KİHS’ler için gerekli erişim imkânlarının sağlanması) karşılanması yoluyla destek.
  • Güvenlik Ağı (10.000 Dolar’a kadar esnek destek): Acil ihtiyaçlar için kısa vadeli geçim giderleri ve güvenlik giderlerinin karşılanması yoluyla destek. Güvenlik giderlerine bilgisayar ve güvenlik kamerası gibi ekipmanlar; internet, kişisel bakım, hukuki yardım ve taşınma giderleri dahildir.

Destekle ilgili daha fazla bilgiye https://wphfund.org/KİHSs/ adresinden ulaşabilirsiniz. Desteğin coğrafi kapsamı ve diğer ilgili sorularınız için [email protected] adresi ile temasa geçiniz.

İlgili Eğitim