Ana içeriğe atla
Image
stgm
Share

UNFPA ve STGM ortaklığında yapılan kaynak geliştirme temel konuları eğitim video serisi yayında

12.11.2021
20 STÖ’nün ÇYEZE savunuculuğu, kurumsal kapasite güçlendirme eğitimleri, koçluk ve dijital araç desteklerinden faydalandığı program STÖ’lerin ihtiyaçları çerçevesinde başvurabilecekleri kısa bilgilendirici videolar üretmeyi de amaçladı. Youtube’da erişime açılan eğitim videoları serimiz bugün “kaynak geliştirme temel konuları” ile devam ediyor.

Ebru Tiftikcioğlu'nun hazırlayıp sunduğu “kaynak geliştirme temel konuları” başlıklı video serisinde bir STÖ’nün kaynak yönetiminde önemli olan neredeyse tüm konular hakkında temel bilgiler sunuluyor. 

Ebru Tiftikcioğlu:
Kaynak Geliştirmeye 1997 yılında Greenpeace Akdeniz’de başladım. Beşinci yılımda Türkiye, İsrail, Lübnan ve Malta ülkelerini içeren Greenpeace Akdeniz’in Kaynak Geliştirme Direktörlüğünü üstlendim. Yüzyüze projesini Türkiye’de başlatan kişiyim.

Sonrasında Uluslararası Af Örgütü için, Portekiz, Polonya, Şili, İsrail, Yunanistan gibi pek çok ülkede kaynak geliştirme pilot projeleri yürüttüm. 2008-2009 yıllarında İKSV Bienal Departmanı’nda 11. İstanbul Bienali’nin Uluslararası İlişkiler ve Fonlar sorumlusuydum. 2011-2012 yıllarında Af Örgütü Türkiye’nin kaynak geliştirme çalışmalarını başlattım. Unicef, WWF gibi pek çok uluslararası STK’da çalışmanın yanı sıra, pek çok STK için mentorluk ve eğitmenlik yaptım, ve hala yapmaktayım. 

Fundraising Okulu’nun, Resource Alliance Fundraising School işbirliği ile gerçekleştirdiği 8 haftalık Kaynak Geliştirme Sertifika Programı’nın, 2013-2020 yılları arasındaki altı döneminde yer aldım ve Strateji Modül Liderliğinin yanı sıra Destekçi İlişkileri ve Performans Ölçümleme konularında eğitimler verdim.

Birincil ilgi alanlarım ekoloji ve kadın hareketi olmakla birlikte daha iyi bir çevre ve toplumda yaşamak için yürütülen her türlü çalışmaya dahil olmaktan memnuniyet duyuyorum. 

Eğitimin adı: Kaynak Geliştirmenin Çerçevesi ve Temel Noktaları

 

Eğitimin adı: Bireysel ve Kurumsal Kaynak Geliştirme Araçlarının Kısa Tanıtımı

Eğitimin adı: Kaynak Geliştirme’de Destekçi İlişkileri ve Veritabanının Önemi

 

Share
İlgili Eğitim