Ana içeriğe atla
Image
veri görselleştirme
Share

Veri Görselleştirme Eğitimiyle STÖ'lerle Buluştuk

COVID-19 pandemisi sebebiyle çevrimiçi olarak devam ettiğimiz dijital kapasite güçlendirme eğitimlerinin sonuncusunu Veri Okuryazarlığı ve Veri Görselleştirme başlığında düzenledik.  STÖ'lerin dijital kapasitelerinin ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle düzenlediğimiz eğitimde farklı sivil toplum örgütlerinden 25 STÖ temsilcisi ile birlikte çalıştık. 

27 Ekim - 2 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz  eğitimi canlı oturumlar ve grup çalışmaları ile yürüttük. Eğitim Google Classroom üzerinden paylaşılan içeriklerle desteklenirken, eğitimi STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt ile Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş gerçekleştirdi.  

STGM’nin düzenlediği Veri Okuryazarlığı ve Veri Görselleştirme Eğitimi’nde dijital çağda veri, görselleştirme ipuçları, grafik türleri ve veri hikayeciliği sunumlarının yanında Google araçlarıyla veriye ulaşmak ve analiz etmek için uygulamalı oturumlar gerçekleştirildi. Farklı veri görselleştirme araçlarının da uygulamalı olarak gösterildiği eğitim tartışma soruları ve katılımcıların çalışmalarının sunumuyla tamamlandı.

Veri Görselleştirme
Veri Görselleştirme
Veri Görselleştirme eğitimi
Veri Görselleştirme eğitimi
Veri Görselleştirme Eğitimi
Veri Görselleştirme Eğitimi
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
İlgili Eğitim