Ana içeriğe atla
Image
webinar
Share

Webinar Çağrısı: Temiz Hava Hakkı ve Hukuki Durum

Hukuk Doğa Toplum Vakfı (HUDOTO) hukukçulara yönelik olarak "Temiz Hava Hakkı ve Hukuki Durum" başlıklı bir webinar düzenleyecek. 20 Şubat Salı saat 18.00'de düzenlenecek webinara katılanlara katılım belgesi verilecek.

Webinarda temiz hava hakkının hukuki statüsü, hava kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki etkileri, temiz hava hakkının insan hakları ile ilişkisi tartışılacak. 

Programın ilk oturumunda Namık Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Temiz Hava Hakkı Platformu TTB Temsilci üyesi Prof. Dr. Gamze Varol ile hava kirliliğine ilişkin temel kavramlar, hava kirliliğinin sağlık üzerine etkileri hakkında kapsamlı bir inceleme yapılacak. 

Programın ikinci oturumunda ClientEarth’de iklim değişikliği ve hava kirliliği mevzuatı ile davaları üzerine çalışan Av. Gizem Koç ile temiz hava hakkının insan hakları hukuku ile ilişkisini tartışılacak.  Ardından ClientEarth’de endüstriyel emisyonların engellenmesi ve azaltımına yönelik mevzuat üzerinde çalışan Av. Selin Esen ve Av. Gizem Koç ile hava kalitesine ilişkin Türkiye ve AB’de mevzuat ve mahkeme kararları hakkında konuşulacak.  

Son oturumda ise Temiz Hava Hakkı Platformu Hukuk Danışmanı Av. Ceren Pınar Gayretli ve Av. Selin Esen ile sanayi kaynaklı hava kirliliğine ilişkin Türkiye ve AB’de mevzuat ve mahkeme kararları hakkında bir bilgi aktarımı gerçekleştirilecek.

Katılım formu için tıklayınız. 

Detaylı bilgi için tıklayınız. 

 

İlgili Eğitim